NIN TSUN DO COMBAT

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Příspěvekod Snails » ned 10. úno, 2008 12:52

no když někdo v bujinkanu získá pátý dan tak má na vybranou buď zůstat a učit pod bujinkanem a nebo si založit vlastní školu a v ní si klidně může říkat soke nebo hlavoun nebo cokoliv a učit ninjutsu.
Snails
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát 16. lis, 2007 0:00

 

Příspěvekod mirsv » ned 10. úno, 2008 13:41

ja jsem přečetl knihu od Jaroslava Poláka ,,Ninjutsu umění špionáže" a docela dobrá kniha
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod WT_Martin » ned 10. úno, 2008 13:49

mirsv píše:ja jsem přečetl knihu od Jaroslava Poláka ,,Ninjutsu umění špionáže" a docela dobrá kniha


Mozna proto, ze jde o kompilaci textu z jinych knih a casopisu...
<b>Martin Kysela</b>
Lamga Hungkyun Gungfu
林家洪拳功夫
linie: klášter Siulam - Jisin simsi - Hung Heigun - Luk Achoi - Wong Taai - Wong Keiying - Wong Feihung - Lam Saiwing - Lam Jou - Lam Jansing - Pavel Macek
WT_Martin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 262
Registrován: úte 15. dub, 2003 23:00
Bydliště: Tady a teď

Příspěvekod mirsv » ned 10. úno, 2008 13:53

WT_Martin píše:
mirsv píše:ja jsem přečetl knihu od Jaroslava Poláka ,,Ninjutsu umění špionáže" a docela dobrá kniha


Mozna proto, ze jde o kompilaci textu z jinych knih a casopisu...


I to je možný
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Panda » ned 10. úno, 2008 14:32

Emiel píše:
Já někde četl, že to přejmenoval přímo Hatsumi, protože se odmníval, ež název ninjutsu už plně, tu dnešní podobu nevystihuje.. Bujinkanznamená Společenství válečníků (teď si nejsme jsitý ,ale něco v tom smyslu). Tímto to pojmenoval..


No, moc bych se nedivil, ono odvozovat svou historii od společenství najemných vrahů asi nebylo uplně košér...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fukki » ned 10. úno, 2008 15:53

Emiel, Panda - asi je zcela off topic se ve vláknu NinTsunDo bavit o Bujinkanu, ale nebyl název Bujinkan Budo Taijutsu náhodou odvozen z toho, že se jedná o 6 samurajských škol Bujutsu a 3 školy Ninjutsu? Čistě můj laický pohled ;-)
Fukki
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 193
Registrován: sob 11. úno, 2006 0:00

Příspěvekod Emiel » ned 10. úno, 2008 16:30

Fukki píše:Emiel, Panda - asi je zcela off topic se ve vláknu NinTsunDo bavit o Bujinkanu, ale nebyl název Bujinkan Budo Taijutsu náhodou odvozen z toho, že se jedná o 6 samurajských škol Bujutsu a 3 školy Ninjutsu? Čistě můj laický pohled ;-)


Ano, právě proto, proto pouze ninjutsu nevystihuje vše, co zahrnuje dnešní podoba ;)


Jo BTW: Ninjové nebyli nájemní vrahové, lépe řečeno, nejen, nájemní vrahové.. Jejich práce byla rozmanitější, dnes se to přirovnat k tajnám agentům ;) Čistě nájmené zabijéky hledej v arabských zemích, třeba takový hašašíni, od kterých je odvozeno slovo assassin (vrah)
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Boreas » ned 10. úno, 2008 19:48

Emiel píše:
Fukki píše:Emiel, Panda - asi je zcela off topic se ve vláknu NinTsunDo bavit o Bujinkanu, ale nebyl název Bujinkan Budo Taijutsu náhodou odvozen z toho, že se jedná o 6 samurajských škol Bujutsu a 3 školy Ninjutsu? Čistě můj laický pohled ;-)


Ano, právě proto, proto pouze ninjutsu nevystihuje vše, co zahrnuje dnešní podoba ;)


Jo BTW: Ninjové nebyli nájemní vrahové, lépe řečeno, nejen, nájemní vrahové.. Jejich práce byla rozmanitější, dnes se to přirovnat k tajnám agentům ;) Čistě nájmené zabijéky hledej v arabských zemích, třeba takový hašašíni, od kterých je odvozeno slovo assassin (vrah)


Tak pozor hašašíni nebyli NÁJEMNÍ zabijáci. Zabijáci ano. Ale pouze fanaticky oddáni vůdci(tzv. "starci z hor")
Na jeho rozkaz byli ochotni údajně udělat cokoliv. Nájemnost tam nehledejte.
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Snails » ned 10. úno, 2008 21:34

Taky se to přejmenovalo z důvodu že pod slovem ninjutsu si každý představí chlápky vystřižené s filmu americký ninja a želví ninjové a umění plné supervražednýchultradrtícíchsuperpower schopností.
Snails
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát 16. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Emiel » ned 10. úno, 2008 21:51

Snails píše:Taky se to přejmenovalo z důvodu že pod slovem ninjutsu si každý představí chlápky vystřižené s filmu americký ninja a želví ninjové a umění plné supervražednýchultradrtícíchsuperpower schopností.


Ano právě proto, nehledě na ot, že v těch filmech se používali spíše prvky karate a mix různých sprotů, jen aby to vypadalo ,právé ninjutsu je úplně jiné - vlastní zkušenost, uchvátilo mne naotlik, že ho už pár měsíců cvičím
Never get into fights with ugly people because they have nothing to lose.
Emiel
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod mirsv » úte 11. bře, 2008 22:14

mirsv píše:
WT_Martin píše:
mirsv píše:ja jsem přečetl knihu od Jaroslava Poláka ,,Ninjutsu umění špionáže" a docela dobrá kniha


Mozna proto, ze jde o kompilaci textu z jinych knih a casopisu...


I to je možný


tak jsem od p.Poláka četl další knihu-"Kung-fu" a větší kravinu jsem ještě nečetl,např kun železné dlaně a něco o tom,že musíš pěstí mlátit do skály a potom budeš mít ruce jako ocelové trubky
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod pavela » stř 12. bře, 2008 4:38

mirsv píše:
mirsv píše:
WT_Martin píše:
mirsv píše:ja jsem přečetl knihu od Jaroslava Poláka ,,Ninjutsu umění špionáže" a docela dobrá kniha


Mozna proto, ze jde o kompilaci textu z jinych knih a casopisu...


I to je možný


tak jsem od p.Poláka četl další knihu-"Kung-fu" a větší kravinu jsem ještě nečetl,např kun železné dlaně a něco o tom,že musíš pěstí mlátit do skály a potom budeš mít ruce jako ocelové trubky
Nebo trubkou do skály a budeš mít ruce.... ne blbě, trubkou do ruky a budeš mít trubku jako z ocele.... :lol: :lol: :lol:
pavela
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1707
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Peking-Praha

Příspěvekod Skateordie » stř 12. bře, 2008 8:37

mirsv píše:
mirsv píše:
WT_Martin píše:
mirsv píše:ja jsem přečetl knihu od Jaroslava Poláka ,,Ninjutsu umění špionáže" a docela dobrá kniha


Mozna proto, ze jde o kompilaci textu z jinych knih a casopisu...


I to je možný


tak jsem od p.Poláka četl další knihu-"Kung-fu" a větší kravinu jsem ještě nečetl,např kun železné dlaně a něco o tom,že musíš pěstí mlátit do skály a potom budeš mít ruce jako ocelové trubky

ako ocelove trubky :lol: :lol: :lol:
Skateordie
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 688
Registrován: stř 16. lis, 2005 0:00
Bydliště: ?ilina

Re:

Příspěvekod marek » stř 08. bře, 2017 20:08

cudles píše:
Emiel píše:andromeda
mistr diskutér
mistr diskutér


Příspěvky: 387


PříspěvekZaslal: u26epá, 19 březen 2004 09:31:26 +0000_19am31efopá, 19 březen 2004 09:31:26 +000003am Předmět: Odpovědět s citátem
Zahajuji opět výuku pro veřejnost. Přes léto (duben - říjen ve Stromovce). Ninjutsu, kombinované s prvky z jiných bojových umění. středa, čtvrtek, pátek od 15.00 do 17.30 hod. Pro dívky i muže od 15 let jakkoli výše. Bližší info na tel. : 737 740645, nebo na mailu : andromeda.space@centrum.cz

Jaroslav Polák
_________________
andromeda


--------------------------------------------------------------------------------------

Tak tohle mne vážně dostalo. V názvu svého "umění" má sice nin, ale že to bdue srovnávat s Ninjutsu, je už vážně moc. Pochybuju, že o ninjutsu ví více, než jsou filmy, které jsou sice pěkné na pohled, ale docela kazí pohled na ninji..
Ninjutsu není o skákání do úchvantých výšek, kopů s otočko uatd. Je o poznávání protivníka, odhadu sictuace. O feelingu, neustále se udržovat vzdálenost, chránit se a co nejryhcleji protivníka zneškodnit. Veškerý boj se zbraněmi v Ninjutsu vyhcází z pohybů z těla, tedy z Taijutsu, je to tomu přizpůsobeno. meč by měl být prodloužená ruka, ne přítěž, která vás omezuje... To je ninjutsu a ne to, čím to pojmenovává, cvičií to a následně ot prezentuje - Nedivím se, že pak je na ninjutsu špatný a milný názor.. Hlavně, pokdu bych v denšní době hledal pravé, autentické ninjutsu, už dávno nenese tento název. Dnešní oficiální název pro ninjutsu je Bujinkan Budo Taijutsu, momentální velmistr je Masaaki Hatsumi, držitel mistrovství všech devíti škol Bujinkanu ;)

To nude tím že název ninjjutsu je povlen jen pro Japonsko,aspon tak jsem to nekde cetl,proto to ostatni vyucuji pod nazvem bujinkan budo taijutsu...



Polák je osoba prezentující se vždy jako majitel, ředitel, prezident všehomožného i nemožného, nespočítáš jeho IČ (zejména ukončená) a jeho kancelář je většinou KFC nebo MC a za dobu 25 let podnikání se v Praze nezmohl na auto, natož na byt.
Po desítkách podnikatelských pokusů a projektů, vždy zaanagažuje a asi namotivuje zejména mladé lidi kolem nebo podobné šmejdy.
Například producent Pomeje je borec co v restauraci Melicana obsluhuje a dluhy doplácí, ale sráč Polák jen dluhy kumuluje a jen se uklizí z dohledu.
Proč nikdy nefiguroval v transparentní (ziskové) společnosti?
Proč pozuje s mladýma holkama (pokaždé jiná, nová, hloupější a naivnější) a učí je po lesích a parcích (kde se zatím neplatí nájem) své bojové umění?
Kameraman co nemá žádnou školu, učitel bojových umění co si dal pásek vždy jen sám sobě, neumí žádný cizí jazyk, ale prezentuje mezinárodní TV MOZAIKA.
Opět láká na lesk TV (mezinárodní TV) a přitom jde o neziskovku, která nemá ani sídlo.

Za svým křivým úsměvem má ještě křivější charakter, ale je to jeho celoživotní boj a přístup.
marek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 07. bře, 2017 23:27

Předchozí

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 28 návštevníků

cron