Treninkove pomucky (homemade)

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Treninkove pomucky (homemade)

Příspěvekod Makoto » pon 19. kvě, 2008 8:54

Ahoj,
prochazel jsem si forum a nenasel jsem diskusi, ktera by se venovala treninkovym pomuckam, ktere si kazdy z nas vytvari doma a ktere nam z mnoha duvodu nahrazuji ty slozite cvicebni pomucky, ktere je mozne videt v nadupanych fitnesscentrech. Castecne se to rozebiralo zde: http://bojovaumeni.cz/bu/modules.php?na ... pic&t=1379
Kde se popsala vyroba tatami, medicinbalu a sandbagu (vaku s piskem)
Protoze me osobne toto tema docela zajima, rad bych v tomto trendu pokracoval. Takze kdo ma doma nejakou cvicebni pomucku, kterou si sam vyrobil a ktera mu pomaha si zlepsit kondici, silu, ci vytrvalost, prispejte do teto diskuse, prosim :-)

A zde je muj prvni prispevek:
Ja jsem si minuly tyden sehnal traktoristickou pneumatiku. Kdysi jsem na ni hodne cvicil udery (Doce Pares Escrima) a pry je hojne pouzivana dodnes kubanskymi boxery prave k rozvoji silneho a vybusneho uderu. Museli jsme si poridit nasadu od krumpace a nekdy skoro cely trenink jsme busili do pneumatiky (vertikalni uder, oba bocni diagonalni - nevim jak to popsat jinak, normalne se udery cisluji, ale co ja vim, tak skoro kazda skola escrimy to maji jinak, takze by v tom byl vetsi zmatek pro non FMA studenty). Slo o to rozvinout vybusnost a silu do uderu a pak bylo jedno, jestli mate v ruce tyc, nuz ci jste beze zbrane.
Tato pneu se da pouzit i na kondicni cviceni (cast toho je videt v promo videu na film 300 (http://www.youtube.com/watch?v=w6Eyg32W4aE), kde mel kondicni pripravu na starosti Mark Twight. Na jeho stranakch jsou velice dobre rady jak cvicit a nemit bobulakovou postavu ;-)
Ted o vikendu jsem to zkousel (zapracoval do sveho treninkoveho programu) a da se s tim vymyslet hafo dalsich veci. Vim o kolegovi, ktery si udelal sandbag a take si to nemuze vynachvalit :-) Zeptam se ho, jestli se s nami podeli o svoje zazitky. Proste navrat z klimatizovanych vyfintenych fitcenter do prirody a poradny trenink, jak ma byt ;-)
Podobne cvicebni programy ma uz vcelku dobre zpracovane napriklad Crossfit, kteri vydavaji videa i pravidelne e-ziny.
Ma napriklad nekdo uz podomacku udelane kettlebells (koule s drzakem)?
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

 

Příspěvekod RUNAR » pon 19. kvě, 2008 9:02

Pneumatika jistě super nápad hlavně když se do toho řeže takovou tou dlouhou palicí ale pozor na zranění.
Zajímalo by mě jak do těch pneumatik řežou ti Kubánci to bude asi masakr 8)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » pon 19. kvě, 2008 9:14

Super vlákno Jardo. Možná by stálo za to některý věci zkopírovat sem.

Takže:

Pneumatiky jsem vyzkoušel. Traktorovou jsem po čase nahradil pneu z náklaďáku z jednoho prostýho důvodu. Traktorová je na menší tlaky tudíž pryž je měkčí a navíc kord pneu je textilie, kdežto pneu z náklaďáků je mnohem tuší a kord má z ocelových drátů

výsledek: je trvanlivější a snese větší řachy od kladiva. Nekope tolik zpátky. Dělá větší rámus.

mám spoustu homemade věcí i ketllebelly takže je nafotim a zítra postnu.

poslední libovka kterou jsem si udělal asi za 3 hodiny a která mě vyšla jen na energii jsou " Inversion boots " google napoví
:wink:

Nejlepší na tom všem je že si doma zapnu věž a už to jede: System of a Down, Blink182, Beastie Boys, Krucipusk ... to se člověk 45min nezastaví a pak jen odpadne.

BTW: Už jsem to několikrát psal, skvělá stránka mýho kamaráda Zacha

www.undergroundstrengthcoach.com/
www.combatgrappler.com
Naposledy upravil Toman dne pon 19. kvě, 2008 10:01, celkově upraveno 1
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » pon 19. kvě, 2008 9:31

Toman píše:
poslední libovka kterou jsem si udělal asi za 3 hodiny a která mě vyšla jen na energii jsou " Inversion boots


Co na tom cvičíš?
Asi břicho že jo a nebolej tě z toho kolena? Nejsi zrovna maličkej :D

Toman píše:Nejlepší na tom všem je že si doma zapnu věž a už to jede: System of a Down, Blink182, Beastie Boys, Krucipusk ... to se člověk 45min nezastaví a pak jen odpadne.


Mně pouštěj v gymu Britney Spears,Ewu Farnou a Kerndlovou když to slyším tak odpadnu ihned :!:
Když pustí Vondráčkovou tak jsou i stížnosti některý lidi jsou totiž soudný.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » pon 19. kvě, 2008 9:44

RUNAR píše:
Toman píše:
poslední libovka kterou jsem si udělal asi za 3 hodiny a která mě vyšla jen na energii jsou " Inversion boots


Co na tom cvičíš?
Asi břicho že jo a nebolej tě z toho kolena? Nejsi zrovna maličkej :D


Vůbec ne. Bolí mne jen to břicho. Je to nejtěžší cvik jaký znám. 3 x 10 a druhý den si nemůžu zavázat kaničky u bot. Ale člověk se musí zavěsit jen do tý výšky aby když se odvaří mohl si pomoc rukama ze závěsu. Jinak tam skončí nataženej jak králík než ho někdo nevysvobodí.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RUNAR » pon 19. kvě, 2008 9:53

Toman:
Tak ok mě to přišlo právě dost náročný na ty kolena a kotníky když je na nich cvičenec zavěšen ale jestli to nedělá problém ani tobě vazoune 8) tak je to asi ok.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 19. kvě, 2008 9:55

Toman píše: a druhý den si nemůžu zavázat kaničky u bot..


No jo rozříznutá bota a noha je holt nepříjemná :lol: :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » pon 19. kvě, 2008 10:46

Toman píše:Pneumatiky jsem vyzkoušel. Traktorovou jsem po čase nahradil pneu z náklaďáku z jednoho prostýho důvodu. Traktorová je na menší tlaky tudíž pryž je měkčí a navíc kord pneu je textilie, kdežto pneu z náklaďáků je mnohem tuší a kord má z ocelových drátů. výsledek: je trvanlivější a snese větší řachy od kladiva. Nekope tolik zpátky. Dělá větší rámus.

Zatim zustanu u traktoru, cvicim s tim jeste dalsi veci a chci, aby to neco vazilo :-) Krome tedy ran do pneu mam jeste dalsi cviky:
- skakani na polozene pneu v levem ci pravem postoji. Rozviji stabilitu a kdyz si vezmu do rukou jeste kettlebells, tak i silu nohou. Posledne jsem mel problem slezt ;-)
- preklapeni a skoky a la 300 (viz predchozi trailer)
- tahani pneu z mista A do mista B (zvlaste je-li to naklonena rovina). Rozviji silu nohou a zad. Je dulezite jit skoro do drepu a pak trhnout k sobe. Paraaada...tady jsem s kolegou malem zvracel po treti serii. V dalsi fazi se do penu daji disky z cinek a posledni faze je, ze si na ni sedne partner. Jeste popremyslim, jak ji tahat jako "prodlouzeny bagl"....
Znas jeste jina cviceni s pneu?

Toman píše: poslední libovka kterou jsem si udělal asi za 3 hodiny a která mě vyšla jen na energii jsou " Inversion boots " google napoví
:wink:.

Hod sem navod, to zkusim :-)

Toman píše:Nejlepší na tom všem je že si doma zapnu věž a už to jede: System of a Down, Blink182, Beastie Boys, Krucipusk ... to se člověk 45min nezastaví a pak jen odpadne..

Ja jedu na Rammsteinech :-)

Toman píše:BTW: Už jsem to několikrát psal, skvělá stránka mýho kamaráda Zacha
www.undergroundstrengthcoach.com/
www.combatgrappler.com

Dobra stranka, podivam se na ni vice.

Mimochodem, to mi pripomnelo lano - shyby na lane prehozenem pres hrazdu - rozviji pevnost uchopu a z vlastni zkusenosti vim, ze vysledky jsou videt docela rychle. Pak vam pracku utrhnou jedine s limcem protivnikova kimona ;-)

Dalsi vec - mam doma mensi box pytel (tusim ze 70x35). Na boxovani ci kopy je lehky, ale na prehozy a la supple a grapplerskou zrucnost jako delany. V tomhle je lepsi nez Bob. Navic se da pouzit i jako sandbag na drepy a podobne srandicky.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RUNAR » pon 19. kvě, 2008 11:10

Makoto píše:
Mimochodem, to mi pripomnelo lano - shyby na lane prehozenem pres hrazdu - rozviji pevnost uchopu a z vlastni zkusenosti vim, ze vysledky jsou videt docela rychle. Pak vam pracku utrhnou jedine s limcem protivnikova kimona ;-)





Vůbec i lezení na tlustým laně je super na sílu předloktí a nebo shyby na hrazdě co má větší průřez skvěle posílí předloktí i zápěstí což je výhoda nejen na úchopy.

Tím bych se zároveň chtěl omluvit všem gymnastům vždycky jsem říkal že takový to špatný karate je jako gymnastika, není to tak gymnastika je mnohem lepší.

BEZ IRONIE:ty borci jsou neskutečně namakaný a obdivuju je třeba takový kruhy, hrazda, bradla, přeskoky a i ty prostný cvičení jsou skvělý
kam se hrabe nějaký sportovní kumite nebo katy.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » pon 19. kvě, 2008 11:42

Makoto píše:Znas jeste jina cviceni s pneu?


No tyre flip ale to určitě znáš, oblíbená věc power-lifterů

http://www.youtube.com/watch?v=DnJnelpMJdA
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod RUNAR » pon 19. kvě, 2008 11:42

ukropcany píše:Keďže "gymnastiku" používam často, tak to nie je myslené v zmysle "ľahkosti zvládnutia", ale v zmysle "nepotreby improvizácie, nepotreby reakcie na protivníka". O tom, že sú to špičkové športové výkony asi nikto nepochybuje :D


To není úplně přesné:
Takový gymnasta kterýmu to uletí a třeba se řítí držkou na bradla tak musí improvizovat a bradla jsou v té chvíli protivník. :P
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » pon 19. kvě, 2008 12:00

Zde jsem dal archive e-zinu Crossfitu. Je tam hafo info (v AJ), jak cvicit, jak si udelat mnoho treninkovych pomucek, stravovani, atd. CrossFit nejsou klimatizovane fitka, jen priroda, garaze ci sklady....proste posilovani bez zbytecnych serepeticek :-)
Pokud bude zajem, dam sem i posledni cisla :-)

http://uloz.to/413601/CrossFit.zip

Snad to bude fungovat, poprve vyuzivam techto sluzeb :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod RUNAR » stř 21. kvě, 2008 9:04

Toman píše:mám spoustu homemade věcí i ketllebelly takže je nafotim a zítra postnu.




Tak kde to je? :!: :lol:
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Toman » stř 21. kvě, 2008 9:13

Hele soráč. Mám nějaký zdravotní komplikace, takže ležim v posteli. Jak to půjde tak to sem frknu :x
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » stř 21. kvě, 2008 11:13

Mimochodem, co takove to kolecko s hrideli, ktere se pouziva na procviceni celeho tela? Mate s tim nekdo zkusenost (cviceni i vyroba). Postoj jako do kliku a jezdi se dopredu a dozadu cimz dostavaji zabrat (nejen) zada a brisni svaly. Nevim jak to lepe popsat ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Moshe » stř 21. kvě, 2008 11:32

Kolečko mám a občas používám. Koupil jsem ho kdesi ve sportovních potřebách na Smíchově. Bohužel u něj velmi brzy praskl plastový ráfek.

Ross Enamait to ve svých videích používá:
http://www.youtube.com/watch?v=YmPxIUt7AEw
http://www.youtube.com/watch?v=UdthWDUEKtY
Moshe
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 13. zář, 2004 23:00
Bydliště: Na strahovskym vršku

Příspěvekod Toman » stř 21. kvě, 2008 12:04

Já mám taky o kolečko víc :lol:. Je to taky bezva věc. Výroba si myslím zbytečná koupil jsem ho Galerii Butovice asi za 150,- a drží. Jsem LHW.

Ze stoje to je vražda.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » stř 21. kvě, 2008 13:28

Toman píše:Já mám taky o kolečko víc :lol:. Je to taky bezva věc. Výroba si myslím zbytečná koupil jsem ho Galerii Butovice asi za 150,- a drží. Jsem LHW.

Ze stoje to je vražda.

Galerie Butovice? Kde presne? 150 do toho investuji i kdyby to byla nakonec kravina :-)
Jo a jak se to presne jmenuje, abych nevypadal jak blbec, az se na to budu ptat ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Toman » stř 21. kvě, 2008 15:03

Makoto: Kolečko na tyčce :lol:

V galerii je to hned nákupní středisko u metra ale nevím já to tam kupoval pře rokem. Tuším že se to jmenuje Ab (nebo tak nejak jako abdominals)-wheel. Nebo normálně řekni že je to kolečko na posilování břicha.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mik » čtv 29. kvě, 2008 11:17

Vím, že to sem uplně tak nepatří, ale snad mï prominete. Nevite kde by se dalo sehnat tohle:
http://www.hayashi.cz/trenink/hayashi-p ... l-779.html
Od Hayashi je to dost předražený a navíc použitý material je špatný. Bavlněná látka na boxování. To asi moc nevydrží.
Nebo nevíte kdo to dělá nebo by to udělal? Popřípadě kde sehnat vhodný materiál? Já už si to nějak spíchnu :D
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků