kettlebells

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

kettlebells

Příspěvekod pm » stř 21. kvě, 2008 10:01

zdar a silu,

nechci unaset home made pomucky thread, proto tento solo.

tradicni cinske zelezne/kamenne "zamky" je tezke sehnat nebo vyrobit

Obrázek

proto jsem pro skolu pred casem poridil kompletni sadu kettlebells, 4, 8, 12, 16, 20, 24, 32 kg, a zaradil cviceni s nimi jak do osobniho treninku, tak vyuky, a musim rict super, super!

Obrázek

chci se tedy zeptat na vase zkusenosti, cviky co s nima cvicite etc. napadlo me tez nekdy v blizkem budoucnu usporadat u nas ve skole seminar na cviceni s kettlebells, pro zajemce co uvazuji ze by si je poridili a chteli by si je osahat a vyzkouset

all the best
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Lada » stř 21. kvě, 2008 10:30

čau

kde se dají ty koule sehnat a jaká je cena? rád bych si taky nějaké na doma pořídil.
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Toman » stř 21. kvě, 2008 10:39

pm: Já jsem si udělal pár "dvacitek" je to pro mě ideální. Některý cviky "wind mill" (je více provedení) s nima ale kvůli váze nedokážu. Mám mraky instruktáží zejména od Pavla Tsatsouline ale i od Zacha Even-Esh e. Souhlasím že je to bomba a rozhodně to není "over-hyped".
Od koho jsi je nakoupil ... je to řacha co?

BTW: Ty tradiční zámky by šli za babku v poho odlít z betonu.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » stř 21. kvě, 2008 11:15

zdar, mam je ze Slovenska, racha to byla, ale musim rict fakt super, rozhodne to neni hype.

v Cine jsme mluvil se spoustou ucitelu naseho systemu, vsichni rikali, ze je to jedna z nejdulezitejsich posilovacek, a to specialne pro bojova umeni, proto jsem se je po delsi rozvaze rozhodl poridit.

mavame s nima uz nejakej cas, a jak rikam, je to parada, na generaci sily z nohou a boku az do ruky super, fyzicka, kordinovana sila... instruktaznich materialu mam taky mraky (Tsatsouline, Cotter... ), dlouho jsem si to studoval a pak osahaval na nizsich vahach, jakmile se clovek nauci spravne zaklady, proste jede. davam cca. pulhodiny 2x az 3x tydne, zbytek mam klasicky cinky a nase posilovacky s dlouhou tyci, rattanovym kruhem atd., a musim rict ze super.

zamky - no vidis, ja jsem ale remeslny nemehlo, kdybych vedel driv, tak bych Te poprosil o pomoc, ale ted uz mame kettlebells a rekl bych ze jsou lepsi nez "zamky"
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Toman » stř 21. kvě, 2008 12:11

pm píše:v Cine jsme mluvil se spoustou ucitelu naseho systemu, vsichni rikali, ze je to jedna z nejdulezitejsich posilovacek, a to specialne pro bojova umeni, proto jsem se je po delsi rozvaze rozhodl poridit.


Pokud se nepletu tak s nimi jedou v tomklipu Shuei Jiao (nebo tak nějak). Moc krásnej klip.

32kg kettlebell je pro šílence :lol:

Ani mne nenapadlo že se dají na slovensku pořídit. Vím že v Rusku se daj sehnat za pár peněz (ale doprava:-() asi je odlejvaj z vyřazených T-34ek :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » stř 21. kvě, 2008 12:20

s 32 delam zatim jen obouruc swing, s 24 uz delam jednoruc swing, clean, dam i par snatchu, i kdyz tam se bojim aby mi to neulitlo... jinak s nima hodne chodime v double clean pozici, klasickou praci nohou plus ducking, nebo v pressu, to je taky mazec
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod rexob » stř 21. kvě, 2008 12:45

Co jsem se dival na youtube, tak sem videl s ketlebelama v podstate jenom vzperacsky cviky. A pri pohledu se mi zdalo, ze je to snad jeste vetsi killer kloubu nez normalka silovy premisteni s velkou cinkou. Jake maji hlavni uplatneni v bojovych sportech krom tech vzperacskych cviku. Ale zase by se snema daly cvicit snad vsechny cviky. Od mrtvyho tahu, drepu az po pritahy v predklonu, snad i ty prsa by se daly procvicit. Vidim ale nevyhodu v cene a nemoznosti prikladat vice kilo, snad dokoupit jen tezsi.
rexob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 21. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pucmaz » stř 21. kvě, 2008 12:55

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:29, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod pm » stř 21. kvě, 2008 13:05

rexob: http://www.kbnj.com/KettlebellsForMartialArtists.htm

jinak s kettlebells se nemaka s takovejma vahama jako tahaj vzperaci. co se tyce nevyhod v cene a s prikladanim kilo souhlas.

pucmaz: vsak jste to taky nam Cizkum ukradli z Fujianu :-) urcite dej vedet az budes v CR, spolecny seminar je super napad, ostatne i tak jsem vic nez zvedavej co ze zradneho Nipponu privezes

nektere z cinskych cviku; nektere jsou spise show, posilka je o poznani nudnejsi a prostejsi

http://youtube.com/watch?v=F1WM6RUQxd4

http://youtube.com/watch?v=hMlVUcNQIhE

http://youtube.com/watch?v=ddnosDhAQos
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Toman » stř 21. kvě, 2008 15:09

pucmaz píše: je mame prave z betonu (plus naky zelezo vevnitr)


Jasný normální armatura a pro jistotu to udělat z cementu 42,5. Já ve výrobě problém nevidím. Akurát si člověk bude muset vyhrát se šalováním a finální pevnost betonu je podle norem po 28 dnech... Ideální pro "farm walk"

BTW: Viděl jsem i kettlebelly s nastavitelnou hmotností (ad "adjustable kettlebells") ale klasika je klasika.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

 

kettlebell

Příspěvekod xiuwei » stř 21. kvě, 2008 15:14

stránky kettlebell Slovensko :
http://www.kettlebell.sk
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rexob » stř 21. kvě, 2008 17:28

A daji se tu sehnat, nebo umi je nekdo vyrobit? Bych si i poridil. Sice na nektere cviky postaci jednorucni cinka.
rexob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 21. úno, 2008 0:00

Příspěvekod xiuwei » stř 21. kvě, 2008 18:10

před tvojim příspěvkem jsem dával odkaz,takže koupíš zde (asi i PM to tu kupoval) :
http://www.kettlebell.sk/blog/ceny/
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod rexob » stř 21. kvě, 2008 18:18

Jasne, to sem si prohlizel, ale ta cena jen za jednu cinku. :roll: Proc si na tom tak uctujou, kdyz vyrobni cena je uplne nekde jinde. Plus postovne bude take mastne. Proto bych radsi odkoupil homemade kettlebell jestli je moznost.
rexob
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 21. úno, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 22. kvě, 2008 9:53

Pěkný obrázek do tělocvičny 8)


Obrázek
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Makoto » čtv 22. kvě, 2008 12:31

pm píše:zdar, mam je ze Slovenska, racha to byla, ale musim rict fakt super, rozhodne to neni hype.

v Cine jsme mluvil se spoustou ucitelu naseho systemu, vsichni rikali, ze je to jedna z nejdulezitejsich posilovacek, a to specialne pro bojova umeni, proto jsem se je po delsi rozvaze rozhodl poridit.

mavame s nima uz nejakej cas, a jak rikam, je to parada, na generaci sily z nohou a boku az do ruky super, fyzicka, kordinovana sila... instruktaznich materialu mam taky mraky (Tsatsouline, Cotter... ), dlouho jsem si to studoval a pak osahaval na nizsich vahach, jakmile se clovek nauci spravne zaklady, proste jede. davam cca. pulhodiny 2x az 3x tydne, zbytek mam klasicky cinky a nase posilovacky s dlouhou tyci, rattanovym kruhem atd., a musim rict ze super.

zamky - no vidis, ja jsem ale remeslny nemehlo, kdybych vedel driv, tak bych Te poprosil o pomoc, ale ted uz mame kettlebells a rekl bych ze jsou lepsi nez "zamky"

Pavle, co udelat malickaty seminar, jak se udrzuje a zvysuje kondice potrebna pro vycvik CBU? Se zvlastnim zamerenim na tyto tzv. homemade prostredky (jinymi slovy vse krome cinek a slozitych stroju)
Ze bychom dorazili, vyzkouseli, zacvicili a pripadne pak zapracovali nektere metody i do nasich vlastnich treninkovych planu? O prazdninach bych snad mel mit volneji, takze bych byl prvni zajemce, videl jsem u tebe hafo ruznych "magickych nastroju bolesti" ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Makoto » čtv 22. kvě, 2008 12:41

Jeste dotaz na PM i Tomana: nenahrazuje tohle cviceni (viz link nize) mlaceni do pneu? Melo by to mit podobny ucinek, jestli jsem dobre pochopil, ze tu jde o vybusnou silu rukou a celkovou koordinaci...

http://youtube.com/watch?v=_KJG0tFJe4g&feature=related


Jarda
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod pm » čtv 22. kvě, 2008 12:56

seminar, no prob, ja jsme otevreny vsemu, ted na jare jsme meli camp spolecne se skolu Ivana Rzounka sifu a Jiriho Huska sifu, soucasti byl i cross training a bylo to super (viz http://www.lghk.org/cz/kalendar/2008_05_Pnetluky.htm )

vystacime si na x hodin, a pa se nebudeme tejden hejbat :-) u nas mame mraky cviku

- jak bez pomucek (specialni kliky, posilku bricha, HK cviky jako "tri roztazeni", "podeprit nebesa 4 prsty", otloukani rukou, holeni, specialni posilka s tresnickou na dortu zvanou zabak, modri uz vedi ;-) )

- tak s ruznymi udelatky (kovove tyce ruzne vahy, dlouhe drevene tyce, kovove krouzky na ruku, pytliky na hazeni/chytani, kuly na rolovani/hazeni. kovova zavazi na posilovani prstu, rattanovy kruk, mala zavazi na bouchani, velka zavazi na bouchani, svazek jidelnich hulek na zdimani/otloukani, kettlebells, tezky pytle, lehky pytle, bouchadla na zdi, sadu jednorucek ruznych vah i s lavickou... )

pravda, vetsina z nich je sita na miru nasemu systemu, ale myslim si ze i z jinych b.u. si v nich clovek toho hodne najde

do pneu jsme zatim nebusil, jen vzteky kopal, cvico na videu je super, shuaijiao ma spoustu libovejch cvicku a pomucek
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Toman » čtv 22. kvě, 2008 13:05

Pěkný cvičení. Taky bych řek že účinek bude podobný. Co jsem tak pochopil tak primárně tyhle cviky by měly budit koordinaci a stabilitu a explozivitu zejména pro hody. No tom videu s číňany se mi obzvlášť líbí ta druhá fáze při které se pohybuje celým tělem (práce s težištěm při zatížení ... děsně těžká záležitost ... hodně mi nejde :-)))
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mik » čtv 22. kvě, 2008 13:05

Makoto pěkný video.

Nedá se tím naplněnm pytlem částečně nahradít Kettbells? Je mi jasný, že asi ne všechno, ale ty zásadní věci by se daly ne?
Navíc pytel s pískem, se dá sehnat jednodušejí a hlavně levněji než kovový kettbells.
Co vy na to?
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků