Bojové umění a dítě

nespecializované diskuzní fórum, zabývající se problematikou bojových umění a sportů obecně

Bojové umění a dítě

Příspěvekod wwrka » sob 24. kvě, 2008 22:38

Zdravím :D ,
obracím se na Vás, jakožto odborníky na téma pro mne zcela neznámé ... mám syny ( 4 a 3 roky) a ráda bych je dala na nějaké to bojové umění. Výběr je velký a těžko si vybrat, když nemám osobní zkušenost. Nemusí to být ráz naráz, klidně od těch pěti let ... Od mala mají poněkud bojovnější povahy, tak když už se mají rubat, ať je to aspoň co k čemu :lol: :lol: :lol: . Ne, to byl vtip. Já sama jsem nebyla vedena ke sportu a teď na starý kolena těžko něco začínat, tak si to kompenzuji na dětech. Případně, jestli víte o něčem v Plzni, kam mohou chodit i pětadvacetiletý dřeva...šup sem s tím :wink: .
wwrka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 23. kvě, 2008 23:00

 

Příspěvekod defendu » ned 25. kvě, 2008 13:05

Ahoj,pro tak malé děti je určitě nejlepší judo,protože prakticky hned od začátku se děcka učí tahat se soupeřem což u bezkontaktních nebo ryze úderových sportů a umění nelze.
Naučí se tam základy gymnastiky a taky pády,což je výborná protiůrazová průprava.

Zkus to na 31.Z© a zeptej se od kolika let je možné tam děcko zapsat (nejsem si jist,ale tuším že je to od 5let)

http://www.zs31.plzen-edu.cz/judo.php
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Clarke » pon 26. kvě, 2008 10:36

Ahoj,
přihřeju si taky polívčičku :D Petr Gabriel který vede v Plzni oddíl Allkampf-Jitsu vede v Plzni "nově" i cvičení pro děti od pěti let. V Chomutově kde je prezidentura AKJ ČR už cvičení děcek funguje delší dobu, a co jsem viděl, tak Allkampf jde děckám od ruky.
Jinak pokud jsi pěkný "pětadvacetiletý dřevo" tak se stav na tréninku u nás dospělých :twisted: Ne, teď vážně, máme tam tři holčiny, který cvičej stabilně, další holka do party be se hodila i jim - a ty by jsi se nervala jenom s 90-ti kilovejma chlapama. :-)
A nemusíš se bát, prostě vem tepláky a tričko (boty netřeba) a přijď na trénink. Domlouvat se předem netřeba. Prostě párkrát přijdeš a uvidíš (grátis), když se ti to bude líbit, domluvíš se s trenérem na pravidelným chození. Když ti to nesedne, tak už prostě počtvrtý nepřijdeš ...

Allkampf-Jitsu: http://www.allkampf-jitsu.cz/cojeakj/cojeakj.php
USK AKJ Plzeň: http://www.allkampf-jitsu.cz/skoly/plzen/plzen.php ... ta stránka je už strašně dlouho neaktualizovaná :oops: Hučim do kouče ať to změní, ale furt nic - ale neboj, Plzeňskej oddíl žije, a daří se u dobře :-)

Fotky:
http://www.rajce.idnes.cz/hledej?act=Se ... ums&page=0

Videa:
http://www.youtube.com/results?search_query=Allkampf
Naposledy upravil Clarke dne úte 27. kvě, 2008 9:28, celkově upraveno 3
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Ooooo, no snad se nechám ukecat :-).

Příspěvekod wwrka » pon 26. kvě, 2008 15:44

Allkampf-Jitsu by se mi skutečně mohlo líbit. Nevím jestli jsem ´´pěkný pětadvacetiletý dřevo´´, jak kdy, třeba teď to stojí za prd, mám chřipku ... :lol: :lol: :lol: . Každopádně mne ta tvoje ´´polívčička´´ zaujala a určitě se na trénink přijdu podívat. ®e bych šla jako dětem příkladem a od příštího roku by mohly chodit taky ....
Děkuji za tip :wink: .
wwrka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 23. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod Jendis » pon 26. kvě, 2008 16:52

Když jsem se onehdá ptal v Munosu(celkem hodně slušný Judo klub v Jihlavě),tak mi bylo řečeno,že berou prcky od osmi let,ale že je dobré dát je předtím na gymnastiku kvůli pohybové přípravě.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Bojové umění a dítě

Příspěvekod Radzuslav » úte 27. kvě, 2008 7:10

wwrka píše:Zdravím :D ,
obracím se na Vás, jakožto odborníky na téma pro mne zcela neznámé ... mám syny ( 4 a 3 roky) a ráda bych je dala na nějaké to bojové umění. Výběr je velký a těžko si vybrat, když nemám osobní zkušenost. Nemusí to být ráz naráz, klidně od těch pěti let ... Od mala mají poněkud bojovnější povahy, tak když už se mají rubat, ať je to aspoň co k čemu :lol: :lol: :lol: . Ne, to byl vtip. Já sama jsem nebyla vedena ke sportu a teď na starý kolena těžko něco začínat, tak si to kompenzuji na dětech. Případně, jestli víte o něčem v Plzni, kam mohou chodit i pětadvacetiletý dřeva...šup sem s tím :wink: .


Moje zkušenost:
Několik let jsem pracoval s dětmi v rozmezí 5-14 let. Dítě, které nechodí do školy (základní) - až na výjimky (talent, cíleně vedený rodiči od mala) - nemá zafixovaný režim učení, který většinou uplatňují v oddílech bojových umění (ukážu techniku a teď cvičte). Takové dítě doporučuji dát na všeobecný pohybový rozvoj, hry, základy gymnastiky, ale vše formou hry. Rodičům doporučuji podívat se na trénink, jaký má přístup trenér a podle toho se rozhodnout. Nedá se zevšeobecnit jaké bojové umění je pro děti nejlepší - já myslím, že to závisí na trenérovi a jeho přístupu. Čím je dítě menší tím větší by měl být podíl cvičení formou her. Teprve od 8-9 let je dítě schopno se cíleně učit techniky a zdokonalovat je (jsou výjimky viz. výše). Pro rodiče dětí 3-5 let mám doporučení, najděte si cvičení (často je to na Sokole) rodičů s dětmi a utužujte si vztah a buďte příkladem pro své děti.
Ze své zkušenosti je lépe začít všeobecným pohybovým rozvojem, což nabízí např. gymnastika či judo.
Radzuslav
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20. srp, 2007 23:00
Bydliště: Hradec Králové

Pro Radzuslav

Příspěvekod wwrka » úte 27. kvě, 2008 7:56

Dobrý den,
v tomto máte nepochybně pravdu, důležitější než druh aktivivity je forma a přístup. Fakt je, že takhle malému dítěti je více-méně jedno co dělá, do všeho je hrrr, všechno je nové, zajímavé ....otázkou je jak dlouho bude konkrétní aktivita lákavá a přitažlivá - to záleží právě na formě a přístupu. Každopádně, někde se začít musí,samozřejmě nepředpokádám, že to, co si teď vymyslím, budou kluci dělat do 18ti ... až budou starší, rozhodnou se sami. Gymnastika je určitě první volba-výchozí bod a základ pro všechny BU (nebo sporty obecně), ale chybí tam kontakt, právě ten ´´boj´´ (kluci prostě od mala touží být silnější, rychlejší a šikovnější než ten druhý, v 5ti letech ´´zápasí´´ve hře na rytíře, ve dvaceti chodí na Judo :D ).
Co člověk, to názor....nakonec to bude stejně na mne :wink: :D :D
wwrka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 23. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod Clarke » úte 27. kvě, 2008 7:58

Jo, on ten Allkampf pro děti je pojatej jako přípravka na BU. Mají podstatně méně technik, a narozdíl od dospělých se myslím neučí ty největší svi*árny (rány do krku, prsty do očí, ...), apod.
Jak už jste tu zmiňovali, je to zaměřené spíš na správný fyzický rozvoj, a ať se vyřádí - tohle bude asi ve všech přípravkách pro děti stejný.
Naposledy upravil Clarke dne čtv 04. zář, 2008 8:12, celkově upraveno 1
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Ahoj Clarke

Příspěvekod wwrka » úte 27. kvě, 2008 8:40

Od včerejška mi to vrtá v hlavě, čumím na videa a ty vaše stránky ... :lol: :lol: :lol: . Jen poraď, jak před první návštěvou neumřít strachy, že dostanu na prdel ? :( Asi tam s nováčkem nepraštíte o zem na uvítanou, ale stejně bojim. 8O :wink:
wwrka
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 23. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod Clarke » úte 27. kvě, 2008 9:14

:lol: Tak ještě klika že jsi se nepřišla podívat včera - jeli se nácviky na volnej boj, jenže rukavice a botičky sebou měli asi dva. Ostatní měli v lepším případě skusku a pevnou víru ve své holé pěsti :lol:

Ne, neboj. Jako v asi každý škole tě napřed naučí pořádně se zahřát a protahat, pak jsou na programu pády (prozatím dobrovolně - bez házení :-) ), základní postoje, základní kopy a údery (do vzduchu, do lapy, do bloku). S tímhle si ze začátku bohatě vystačíš. Až bude jasný že si nic nezlomíš, když si sedneš na zadek, začneš drilovat složitější věci a zkusíš si nějakej lehčí sparing. Ze začátku třeba jen boj na zemi (bez házení a úderů/kopů - jen takový pohodový váleníčko ...). Alespoň já takhle začínal.

Ukázky technik na 9 kyu i zkušební řád (myslím že obsahuje i rozdílné požadavky pro děcka) jsou volně ke stažení na stránkách, takže se můžeš kouknout. Ale není to zas takový maso, já bych to nehrotil :-)
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

 

Příspěvekod Makoto » úte 27. kvě, 2008 13:57

defendu píše:Ahoj,pro tak malé děti je určitě nejlepší judo,protože prakticky hned od začátku se děcka učí tahat se soupeřem což u bezkontaktních nebo ryze úderových sportů a umění nelze.
Naučí se tam základy gymnastiky a taky pády,což je výborná protiůrazová průprava.

Zkus to na 31.Z© a zeptej se od kolika let je možné tam děcko zapsat (nejsem si jist,ale tuším že je to od 5let)

http://www.zs31.plzen-edu.cz/judo.php

Take hlasuji pro judo ze stejnych duvodu jako Defendu popsal. Prosel jsem si stejnou cestou a je to idealni startovni pozice pro dalsi bojovky.
Allkampf se mi zda prilis karatisticky a tedy tvrdy na pohyb pro takto male deti. Je potom problem lidi preucit na mekkost, ktera se ziska v judu a vyuzije prakticky ve vsech jinych skolach. Takze Judo je pro me osobne vitez a tam i jednou poslu svou dcerku :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Clarke » úte 27. kvě, 2008 14:17

Makoto napsal:
Allkampf se mi zda prilis karatisticky a tedy tvrdy na pohyb pro takto male deti. Je potom problem lidi preucit na mekkost, ktera se ziska v judu a vyuzije prakticky ve vsech jinych skolach.

Mě osobně AKJ karatisticky tvrdý na pohyb nepřijde, i když beru, že se to může lišit školu od školy, resp. trenér od trenéra. Na druhou stranu, ještě na Z© jsem chvíli dělal karate, takže mám možná trochu zkreslený pohled na věc.
Spíš je otázkou jestli všechny ty hody a páky ty děcka uspokojí - vždy když vidím nějký špunty jak si hrajou na ninji, tak jsou to samý kopy, skoky a máchání rukama ... i když to pokaždý skončí poctivým grapplingem :-) Důležitý je, aby je to bavilo.
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod Makoto » úte 27. kvě, 2008 14:28

Clarke píše:Makoto napsal:
Allkampf se mi zda prilis karatisticky a tedy tvrdy na pohyb pro takto male deti. Je potom problem lidi preucit na mekkost, ktera se ziska v judu a vyuzije prakticky ve vsech jinych skolach.

Mě osobně AKJ karatisticky tvrdý na pohyb nepřijde, i když beru, že se to může lišit školu od školy, resp. trenér od trenéra. Na druhou stranu, ještě na Z© jsem chvíli dělal karate, takže mám možná trochu zkreslený pohled na věc.
Spíš je otázkou jestli všechny ty hody a páky ty děcka uspokojí - vždy když vidím nějký špunty jak si hrajou na ninji, tak jsou to samý kopy, skoky a máchání rukama ... i když to pokaždý skončí poctivým grapplingem :-) Důležitý je, aby je to bavilo, pak je asi jedno, co dělaj.

Soudim dle kluka (1.dan v AJ), ktery k nam chodi na trenink. Dost se to lisi od jj a juda. Nerikam, ze AJ je pro deti spatne, jen, ze ja osobne bych dal asi sve dite na judo, protoze se nauci padat, par zakladnich hodu a pak, proste zaklad pro takove to kockovani. Navic ma u nas judo dlouhou tradici ve vyuce deti. Videl jsem u kluku, kteri se venovali v detstvi karate, urcite "zlozvyky", ktere pak museli pracne odstranovat kdyz sli treba na box, judo, jj, apod., jako napriklad pest u pasu, poskoky v jednostrannem postoji, potize s pouzivanim obou rukou soucasne a kazda dela neco jineho (skvele na to jsou drily z FMA), proste se mi zdali tvrdsi v pohybu, ale znovu zduraznuji, ze to neznamena nic spatneho. Osobne si myslim, ze udelat z judisty karatistu je jednodussi nez naopak. A navic judisticke principy jsou daleko snaze aplikovatelne v jinych skolach BU ci BS.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Clarke » úte 27. kvě, 2008 14:51

Makoto píše:Videl jsem u kluku, kteri se venovali v detstvi karate, urcite "zlozvyky", ktere pak museli pracne odstranovat kdyz sli treba na box, judo, jj, apod., jako napriklad pest u pasu, poskoky v jednostrannem postoji, potize s pouzivanim obou rukou soucasne a kazda dela neco jineho

Jo, vím přesně co máš na mysli - třeba tu ruku u pasu jsem si z karate přinesl taky :-D Ale na Allkampfu jsem se to odnaučil docela rychle - pár upozornění ať držím ruce nahoře, pak kopanec do hlavy. Od té doby už si dávám pozor. :lol:
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod kjo39 » stř 28. kvě, 2008 13:17

Clarke píše:
Makoto píše:Videl jsem u kluku, kteri se venovali v detstvi karate, urcite "zlozvyky", ktere pak museli pracne odstranovat kdyz sli treba na box, judo, jj, apod., jako napriklad pest u pasu, poskoky v jednostrannem postoji, potize s pouzivanim obou rukou soucasne a kazda dela neco jineho

Jo, vím přesně co máš na mysli - třeba tu ruku u pasu jsem si z karate přinesl taky :-D Ale na Allkampfu jsem se to odnaučil docela rychle - pár upozornění ať držím ruce nahoře, pak kopanec do hlavy. Od té doby už si dávám pozor. :lol:


Jenže, když máš ruce nahoře, odkrýváš si střed.
kjo39
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 27. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod graver » stř 28. kvě, 2008 14:39

kjo39 píše:Jenže, když máš ruce nahoře, odkrýváš si střed.

Jo, jo - můj problém. Jsem pomalej a nemám postřeh, takže nestačím střídat kryty. Taková chobotnice, to musí být fighter...
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod TongPo » stř 28. kvě, 2008 19:01

kjo39 píše:Jenže, když máš ruce nahoře, odkrýváš si střed.

Fakt, jo? 8O A co je horší? Když nestačíš vykrejt ránu do hlavy, protože máš ruce dole? Nebo když nestačíš vykrejt ránu do břicha, protože máš ruce nahoře? :roll: Jak psal Ukropcany, střed lze krejt loktama. Bez rukavic je to sice trochu horší, ale částečně to jde taky. Tak jako tak - s přeraženýma žebrama ještě nějak fungovat budeš, ale po pořádný ráně na bradu končíš...


ukropcany píše:Stred si máš kryť lakťami... :idea:

Tohle karatisti moc nechápou a neumí. Ale oni za to nemůžou, na tréninku je totiž většinou dogmaticky učí provedení krytů viz. obrázek:

http://www.fight-club.cz/picture/large/ ... 630452.jpg

Když si pak záspárují s x - boxerem, nestíhají vykrejt kombinaci několika úderů a už jí mají... Někteří karate - hybridi (například Ranař :P ) to řeší při sparringu tak, že si drží odstup od soupeřových rukou tím, že bojují v mírným záklonu a spoléhají na nohy... V ringu však daleko neutečou a pak mají šanci zažít, jaký je to dostat se do spárů šumavskýho medvěda... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » stř 28. kvě, 2008 19:22

OK!

Admin:Rozsekněte nám to do samostatnýho topicu, TongPo se tu naváží do Karate a navíc se mu nelíbí moje oblíbená Heian Shodan
rád mu to vysvětlím v příslušném topicu. :lol: :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

trénink pro děti

Příspěvekod LUA » úte 10. čer, 2008 11:12

:) ahoj,

náhodou jsem si přečetla tvou zprávu a tak si říkám, že pro tak "poměrně" malé děti by byl určitě nejvhodnější nějaký bojový sport, který vychází ze hry mezi kamarády. Samozřejmě pro nepřítele je bojem. Hovořim o CAPOEIŘE. Vím že poslední dobou o ni slyšíme z každé strany, ale není to náhodou.

Nevím odkud jsi, ani jsem se nepodívala na tvůj profil, ale pokud jsi z Prahy, doporučuji aby jsi se přišla podívat jak trénuje capoeiramandela.com, která právě má i tréninky pro děti ve věkové kategorii těch Tvých.

Tam ti určitě ochotně povědí jak se hodina vede a co jim to může dát a tak...

Jsem taky jejich členkou a musím říct, že je to paráda.

Třeba Ti to ve volbě pomůže,)

salve[/b]
LUA
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 08. čer, 2008 23:00

.

Příspěvekod luen » úte 10. čer, 2008 11:40

Rozhodne doporucuji JUDO a oddil, kde se uz po mnoho desetileti venuji detem a umi to s nima!!! Zadne experimenty u oddilu jejichz existence je mladsiho data nez vase deti!!! Otazky ohledne tvrdosti ... atd jsou podruzne, protoze toto hodneceni je ryze subjektivni nazor! Na judu se dite uci pohybove pruprave (rozcvicka, pady, tahani, strkani, ruzne mrskani na zemi ...), ma kontakt (coz povazuji za velmi dulezite), muze soutezit a vse tak konfrontovat ... Doporucuji skolu juda na Balkane (Praha3, Zizkov). Vyucuji tam legendy naseho juda a s detmi to UMI!!! Coz povazuji za dalsi a tu nejvetsi vyhodu a garanci profesionalniho pristupu k detem!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Další

Zpět na bojová umění a sporty obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 14 návštevníků

cron