KRAV MAGA LI v Brně

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod RBR » pon 13. říj, 2008 10:29

NOKT píše:
jur4 píše:NOKT a ty dělaš co???


Goju Ryu Karate a Krav Maga. Jsem členem Budokanu v Hustopečích tedy i zakládajícího člena ABC v ČR.


4 Nokt: Nechci ani rýpat,jen se ptám. Děláte karate a do toho ještě KM. Proč? Děláte pouze sportovní Goju nebo co vás vedlo k tomu přidání KM?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod NOKT » pon 13. říj, 2008 11:20

RBR píše:
NOKT píše:
jur4 píše:NOKT a ty dělaš co???


Goju Ryu Karate a Krav Maga. Jsem členem Budokanu v Hustopečích tedy i zakládajícího člena ABC v ČR.


4 Nokt: Nechci ani rýpat,jen se ptám. Děláte karate a do toho ještě KM. Proč? Děláte pouze sportovní Goju nebo co vás vedlo k tomu přidání KM?

RBR


Sportovnímu karate u nás v oddíle moc nefandíme, ale je to takhle. Tuším v únoru 2007 jsme měnili organizaci karate. Hustopeče jsou hodně blízko Slovenska, tak jsme navázali kontakt s panem Spišiakem. Ten se nás ujal a pod ním momentálně cvičíme karate. Sám je držitel mistrovských stupňů i v dalších stylech například právě v Krav Maga a nabídl nám i tuto možnost. Tak jsme se jí chytli.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » pon 13. říj, 2008 12:02

A ke které větvi GOJU se teď hlásíte? Nějak jsem to z těch vašich stránek nevyčetl. A jak se vám daří spojovat GOJU a KM?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod NOKT » pon 13. říj, 2008 12:22

RBR píše:A ke které větvi GOJU se teď hlásíte? Nějak jsem to z těch vašich stránek nevyčetl. A jak se vám daří spojovat GOJU a KM?

RBR


Jsme japonská větev Goju Ryu. A co se spojení GJR a KM týče tak pokud mohu mluvit za sebe tak většina technik KM co jsem cvičil je nějaká variace technik už mě známých pokud se nejedná zrovna o zbraně nebo boj na zemi. Já osobně s tím problém nemám. Ani starší studenti co u nás cvičili a zkoušeli to tak s tím taky problém víceméně nemají. Ovšem ti mladší už jsou něco jiného. Většinou neví co s rukama. Co jsem vypozoroval tak pro lidi co už něco cvičí je daleko jednodušší se přizpůsobit podmínkám v KM než se je učit jakoby od začátku, ale třeba konkrétní problém kde kombinace karate a km skřípe jsou výpady rukou když nemáte ruce v gardu. Často se stává, že lidé ruku stahují do hikite a vedou úder přesně jako v karate.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod zm » pon 13. říj, 2008 13:29

NOKT píše:Jsme japonská větev Goju Ryu.

Vy jste Japonci? V Hustopečích? Snad česká větev japonské školy Gojuryu bojového umění karate?
NOKT píše:Často se stává, že lidé ruku stahují do hikite a vedou úder přesně jako v karate.

A to je chyba?
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod NOKT » pon 13. říj, 2008 13:40

zm píše:
NOKT píše:Jsme japonská větev Goju Ryu.

Vy jste Japonci? V Hustopečích? Snad česká větev japonské školy Gojuryu bojového umění karate?
NOKT píše:Často se stává, že lidé ruku stahují do hikite a vedou úder přesně jako v karate.

A to je chyba?


Pokud chcete slovíčkařit tak jsme "česká větev japonské školy Gojuryu bojového umění karate".

K tomu úderu... Z pohledu KM a účelu ano.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod zm » pon 13. říj, 2008 13:50

NOKT píše:Pokud chcete slovíčkařit tak jsme "česká větev japonské školy Gojuryu bojového umění karate".

Nepokládám to za slovíčkaření, ale za řádné představení se. Taky se přece jako člověk představujete správně a nechcete, aby si vás někdo pamatoval špatně (třeba zkomoleným jménem) ne?
Ale mám pocit, že takovouto charakteristiku by si k sobě mohly napsat i ty ostatní větve v ČR. Nebo se pletu?
NOKT píše:K tomu úderu... Z pohledu KM a účelu ano.

A můžu se zeptat na ten pohled KM a zmiňovaný účel? Nějak mi to není jasné.
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod NOKT » pon 13. říj, 2008 14:11

Tak můžou a spolu s tím napsat i linii učitelů aby bylo jasno. Omlouvám se měl jsem napsat, že cvičíme japonskou školu GJR.

Jinak k tomu provádění, nevím zda vám to podám adekvátním způsobem, ale pokusím se. Jde o to udeřit bez gardu, bez toho aby člověk nejdřív dělal gard a pak z něho útočil. Byl jste tuším na semináři. Určitě jste slyšel jak pan Smejkal mluvil o tom, že člověk po ulici nechodí v bojovém postoji, že když na něj někdo zaútočí tak musí z "ničeho" vytvořit adekvátní obranu. Například kryt a začít se bránit. V optimálním případě udělat oboje zaráz, tedy kryt a úder, nedělat nic navíc. A tím navíc je myšlen třeba ten gard. Když se člověk postaví do gardu dá signál, že bude následovat nějaká technika (ikdyž nemusí).
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod pucmaz » pon 13. říj, 2008 15:07

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 20:05, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod NOKT » pon 13. říj, 2008 15:15

pucmaz píše:Japonske Gojuryu, tedy Gojukai Yamaguchi Gogena ze?

Ano
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jur4 » pon 13. říj, 2008 16:49

nokt napiš vašu stránku jop a jedete tam občas aji nak plnokontaktně?
jur4
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 18. srp, 2008 23:00

Příspěvekod NOKT » pon 13. říj, 2008 17:31

jur4 píše:nokt napiš vašu stránku jop a jedete tam občas aji nak plnokontaktně?


Takže:
www.knockdownacademy.cz - místo kde cvičí můj trenér v Brně
www.budokan.cz - náš oddíl v Hustopečích (Karate a KM se nemíchá mají svoje časy)
www.asiabudocenter.eu - web kde jsou veškeré informace o tom co se u nás chystá
www.asiabudocenter.com - stránky našich instruktoři
- ještě bych rád doplnil stránku na pana Tupého, ale nemůžu to najít... Ale u něj nevím jak to je.

A k tomu plnýmu kontaktu. To ti opravdu neřeknu, nevím. Zatím co jsem zažil tak nácvik jednoduchých aplikací. Základy. No a pokročilejší techniky a způsoby tréninku na seminářích.
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod jur4 » pon 13. říj, 2008 17:36

počkej takže ten váš gym děla tu KM li?
jur4
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 18. srp, 2008 23:00

Příspěvekod NOKT » pon 13. říj, 2008 18:04

jur4 píše:počkej takže ten váš gym děla tu KM li?


Ano
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » pon 13. říj, 2008 20:00

NOKT píše: Co jsem vypozoroval tak pro lidi co už něco cvičí je daleko jednodušší se přizpůsobit podmínkám v KM než se je učit jakoby od začátku, ale třeba konkrétní problém kde kombinace karate a km skřípe jsou výpady rukou když nemáte ruce v gardu. Často se stává, že lidé ruku stahují do hikite a vedou úder přesně jako v karate.


Záleží do jakého hikite, ale rozumím ti, které máš na mysli. Nevím jak GoJu ryu, ale v shotokanu začínají mnohé z různého postavení rukou (hikite). Kromě jiného to má upozornit, že hikite není jen jedno a je celkem jedno odkud se úder začíná.
Také mám občas podobný problém. Sem tam se ruka stáhne dále než je vhodné a nutné.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod NOKT » pon 13. říj, 2008 20:32

RBR píše:Záleží do jakého hikite, ale rozumím ti, které máš na mysli. Nevím jak GoJu ryu, ale v shotokanu začínají mnohé z různého postavení rukou (hikite). Kromě jiného to má upozornit, že hikite není jen jedno a je celkem jedno odkud se úder začíná.
Také mám občas podobný problém. Sem tam se ruka stáhne dále než je vhodné a nutné.
RBR


Údajně by měl gard v KM vypadat jako gard co drží boxer a z něho taky vést úder a zbytečně se nenapřahovat. Nezbývá nic jiného než pilovat a pilovat :)
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » úte 14. říj, 2008 6:39

NOKT píše:Údajně by měl gard v KM vypadat jako gard co drží boxer a z něho taky vést úder a zbytečně se nenapřahovat. Nezbývá nic jiného než pilovat a pilovat :)


Držení rukou v gardu je na dlouhé povídání a bylo by OT. Každé držení ruk má své výhody a nevýhody.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod jur4 » sob 25. říj, 2008 17:32

no to bych rád viděl jaky výhody ma gard karate možná tak že boj hodně brzo skončí samozřejmě si asi ustele karatista
jinak vim že kiokushin nebo jak se to píše je mega tvrdej ale myslím že na ulici dost na hovno a mixovat karate a KM je myslim hruza ale tak co se dá dělat no
jur4
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 18. srp, 2008 23:00

Příspěvekod RUNAR » sob 25. říj, 2008 23:25

jur4 píše:no to bych rád viděl jaky výhody ma gard karate možná tak že boj hodně brzo skončí samozřejmě si asi ustele karatista


Ehm, Ehm :) A kolik karatistů jsi viděl v akci? Pánové kterým říkám karatisti si rozhodně neustelou.

Nezaměňovat českou plácanou a Karate. :)
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 26. říj, 2008 6:45

dopředu varuju....hodláte-li to tu zaflejmovat OT o karate,tak to zamknu.....pokud si chcete popovídat,běžte do threadu tomu určenému.....díky za pochopení.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků

cron