BOX-Rada

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

re

Příspěvekod Clodman » pon 13. říj, 2008 21:07

player píše:Dalt: nu prave protoze mi to prijde bezproblemove, tak z toho vedu nedelam(to nekdo jiny;)), respektive ji v tom nevidim, prijde mi dnes jiz jako samozrejme dokazat zmenit streh, aniz by me to nejak omezovalo v technice.
Vsak jak by to asi dotahl daleko hokejista, ktery by umel brzdit jen na jednu stranu;)


pri brzdeni ne...ale myslis ze kdyz das hokejistovi misto hokejky nalevo, hokejku napravo(ted myslim tvar zahnuti, ne stranu):) ze s ni bude umet stejne dobre na obe strany??? ne, nikdy to nebude umet stejne dobre na obe strany, dycky bude jedna lepsi,...at je to boxer fotbalista, hokejista..:)
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

 

Příspěvekod Dalt » stř 15. říj, 2008 12:15

tak jsem byl vcera po dlouhy dobe na treninku a uz jsem si rikal jak mi to jde a....no jo no dostal jsem strasnou sodu - trenoval nas nakej byvalej repre (jmeno nevim) a dal si se mnou sparring (lehkej) a ja s hruzou zjistil ze na 1 muj trefenej pripada jeho 10. Navic samozrejme levak - jako prinosny bylo, ze mi konecne nekdo vysvetlil, jak "obchazet" opacnej gard, ale jsem na sebe nasranej pac byl proste tezce nad moje sily - rychlejsi, technictejsi a zdalo se mi ze i silnejsi (a to byl lehci a jeste k tomu uz dva roky netrenuje)¨
ach jo... :cry: :cry:

ps.:jen tak si tady zkousim lecit mi poraneny ego :? sorry
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod marcelo » stř 15. říj, 2008 14:36

..ja napr. zajtra idem 2hy trening v opacnom garde a to doslova zacinam od nuly :roll: ..svoj prirodzeny streh musim na dlhu dobu zamenit za opacny-lavacky streh a naucit sa v nom boxovat a kopat a hadzat+klincovat :? ..hybem sa v nom ako postihnuty s obrnou :lol: ..takze mam na dlhu dobu vystarane.. :oops:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » pát 17. říj, 2008 8:26

Asi to nebude otázka jenom na boxery, ale...

Co papáte na klouby? :) Potreboval bych zacit neco brat, jelikoz mi, jako kazdemu, krupou snad vsechny klouby v tele, ale posledni dobou me zacina brat zapesti jen co dam trosku silnejsi uder. Docela mam z toho vitr, tak bych rad zkusil nejake pripravky a proto prosim o doporuceni :wink:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Dalt » pát 17. říj, 2008 9:24

Gino: joo to znam ai z behani - klasika po 20 kilacich na asfaltu jsem nasledujici den nepohyblivej :D - nic na klouby neberu, ale obcas davam treninkovy pauzy na regeneraci - to je podle me stejne dulezity jak doplnky...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod marcelo » pát 17. říj, 2008 9:56

Gino píše:Asi to nebude otázka jenom na boxery, ale...

Co papáte na klouby? :) Potreboval bych zacit neco brat, jelikoz mi, jako kazdemu, krupou snad vsechny klouby v tele, ale posledni dobou me zacina brat zapesti jen co dam trosku silnejsi uder. Docela mam z toho vitr, tak bych rad zkusil nejake pripravky a proto prosim o doporuceni :wink:


..hele Gino co keby si sa na to pozrel trochu inou optikou a vykaslal sa na neucinne prasky a zacal rozmyslat nad urcitymi kompenzacnymi cvikmi a systemami...som v kontakte so spickovym MMA koucom+odbornikom na posturalnu terapiu,kt. ma dava do kopy a on a viacero kapacit v tomto odbore kt. davaju kopec atletov do kopy tvrdia za problem nie je v klboch ako takych a ze prasky su len docasne riesenie ale problem je posturalnych dysbalanciach,roznych skruteniach a rotaciach klbov,bedier,ramien atd a to sa neskor zacne prejavovat ako zdroj trvalych bolesti a stiahnuti svalov atd...napr. Graciove su vo svojom veku v neskutocnej zdravotnej kondicii oproti zvysku BJJ sveta,napr. taky Rickson..maju vlastny system BJJ jogy kt. ich udrziava zravotne pokope atd. .. boxing je jedna z najvacsich lagrovaciek co sa dysbalancii svalovo-skeletoveho aparatu tyka..toto nema z vlastnej hlavy aj ked sam mam z boxingu kopec posturalnych problemov kt. musim teraz davat do kopy :(
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod toddb » pát 17. říj, 2008 10:04

RBR píše:
Boris68 píše:muže mi někdo prosím vysvětlit proč jsou mezi námi leváci, když normální je být pravák? J


Kde si přišel na to, že být pravák je normální? Jinak Luen odpověděl myslím docela jasně, příčiny hledej v genetice. Jinak náš pes dává automaticky levou packu, takže z toho vyvozuji, že je levák. :lol: , což znamená, že je nás leváků v rodině více než praváků a tím pádem je levá norma a pravák je úchylka, která se musí odstranit :lol:

RBR


Nase fenka dava packy obe, co s ni mam delat?
Mind controls the easiest way, sponsored by the C.I.A.
Uživatelský avatar
toddb
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 908
Registrován: sob 10. pro, 2005 0:00
Bydliště: Ústí calling

Příspěvekod marcelo » pát 17. říj, 2008 12:08

ukropcany píše:4marcelo - vyzerá, že je to ozaj tak, ja som začal frčať na joge teraz a po pár cvičeniach celkom významná zmena teda... rameno ma pol 1/2 bolelo a zrazu skoro vôbec nebolí, kríže detto...

..no to je jasne,ale nikde sa o tom nehovori ,pretoze bud o tom nevedia alebo si to rozlicne skoly a systemy drzia/drzali/ ako Top Secret :wink: a vedia preco :wink: Ono joga a podobne systemy posilnuju hlboke stabilizacne svalstvo ,zrovnavaju a vykompenzovavaju dysbalancie a posilnuju tie skupiny svalov ktore su pre zivot a sport atd. najdolezitejsie :!: A dalsia vec,ze kopec trenerov,koucov ma skoncene ledva stredoskolske vzdelanie a ziju z toho co sa kde naucili a o zdravotno-kompenzanych cviceniach nemaju ani tucha a ani mozgovu kapacitu aby to pobrali a vobec aby o tom premyslali ze aj nieco take potrebuju,hlavne ludia od boxu :wink: ..vlastna skusenost :(
Naposledy upravil marcelo dne sob 18. říj, 2008 13:34, celkově upraveno 1
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Boris68 » sob 18. říj, 2008 19:05

ukropcany píše:4marcelo - vyzerá, že je to ozaj tak, ja som začal frčať na joge teraz a po pár cvičeniach celkom významná zmena teda... rameno ma pol 1/2 bolelo a zrazu skoro vôbec nebolí, kríže detto...


Ty chodíš na yogu? No to čumim :) a co OM už jsi tomu přišel na chuť? :)
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod Boris68 » sob 18. říj, 2008 19:15

ukropcany píše:A Ty už si sa naučil dať šupu?


OK začnu trénovat :)
www.wingchunpraha.org

Jednoduchost, přímočarost, ekonomie pohybu, minimální využití fyzické síly, praktičnost.
Boris68
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 190
Registrován: čtv 26. kvě, 2005 23:00

Příspěvekod luen » sob 18. říj, 2008 19:32

Boris68 píše:... a co OM už jsi tomu přišel na chuť? :)


Yoga neni o mantrach, ale o cviceni ... AOUNGM tzv. "OM" ) udajna vibrace zvuku vesmiru je jen takova pomucka na praci s dechem a jeho "energii" :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: BOX-Rada

Příspěvekod danke » čtv 07. led, 2016 15:09

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda s tím máte někdo zkušenost. Boxuju, jsem levák, mám opačný guard. V pohodě.
Jenže teď budu chtít přidávat kopy a nikdy jsem si toho nevšiml, ale... :) nohy mám uzpůsobeny jako pravák. Dá se to přeučit abych i kopal jako levák - tedy jsou pak nějaké výsledky? Nebo zkoušel to někdo, viděl, že to aspoň trochu úspěšně jde-kopat v opačným guardu než je člověku přirozené ? Totiž ty nohy pro levácký střeh mám jako "postižené", tak nevím..
danke
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 03. led, 2014 18:48

Re: BOX-Rada

Příspěvekod petrk » úte 26. led, 2016 10:34

Zvláštní, o tom jsem ještě neslyšel. Ale osobně bych zůstal u boxu. Budeš mít jako obrácený gard výhodu.
petrk
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 08. črc, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků

cron