nežádoucí cviky

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

nežádoucí cviky

Příspěvekod funkyshit » ned 19. říj, 2008 19:56

Caute.
Obracim se na Vas, vsechny navstevniky tohoto fora s prosbou.. Jeden nudny vecer sem si procital weby o bojovych umenich a nahodou jsem na jednom objevil clanek o posilovani v BS a v nem zminku o nezadoucich cvicich.. K memu sklamani tam o tom nebylo napsano skoro nic, jen ze nektere cviky (cituji ten web : ,,Některé cviky jsou vhodné a jiným je třeba se rozhodně vyhnout. Mezi tzv. "nežádoucí cviky" patří např. bench s šiřokým úchopem, rozpažování s jednoručkami, tlaky s jednoručkami vleže,…"") nejsou vhodne. Nejsem zadnym profesionalem v oblasti fitness,biologie a ani BU a proto nejak nemuzu dojit na to, proc zrovna ty vyjmenovane cviky? Jedine co me docvaklo je,ze ty cviky asi nerozvijeji ty partie tela,ktere pri nejakem vetsim posilovani nejsou zrovna prinosne pro BU. Ale nevim proc,a taky ktere dalsi cviky by to mohly byt.. A proto se na Vas obracim ;). Predem dekuji za vsechny prinosne komentare.

P.S : Fora zde uz jsem prosel asi snad vsechny a zadnou zminku o techto ,,nezadoucich cvicich" jsem nenasel :(

P.S.2 : Delam kickbox.
funkyshit
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 04. čer, 2008 23:00

 

Příspěvekod wordsworth » ned 19. říj, 2008 20:33

Nás třeba učili,že nemáme zařazovat nůžky(stříhání nohama v podporu ležmo).Pokud nejde o hodně trénované jedince bez nějakých vad páteře.Ničí se tak bedra.Když ten člověk není fakt hodně nabouchaný,tak se skoro každý prohne.®e na posilování břicha je spousta jiných cviků.
Proč nejsou vhodné tebou zmíněné cviky netušim. A bylo by fajn,kdyby se ozvali ostatní a sdělili co nedělat a proč.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod funkyshit » ned 19. říj, 2008 20:50

wordsworth píše:Nás třeba učili,že nemáme zařazovat nůžky(stříhání nohama v podporu ležmo).Pokud nejde o hodně trénované jedince bez nějakých vad páteře.Ničí se tak bedra.Když ten člověk není fakt hodně nabouchaný,tak se skoro každý prohne.®e na posilování břicha je spousta jiných cviků.
Proč nejsou vhodné tebou zmíněné cviky netušim. A bylo by fajn,kdyby se ozvali ostatní a sdělili co nedělat a proč.



Tak ty nuzky delame pravidelne na kazdym treninku :oops: :lol:
funkyshit
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 04. čer, 2008 23:00

Příspěvekod player » ned 19. říj, 2008 22:00

Ja mam nuzky v repertoaru taktez a to s oporou opreny o lokte a nebo bez opory s rukama na prsou:)

Co se tyce toho benchpressu, tak to MOZNA bude mit souvislost se zebry, kdyz je moc siroky uchop a nebo ten cvik s jednoruckama, tak je tam dost silne rozpinani, coz muze byt na zavadu.Ale je to jen domnenka, ja tohle necvicim.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 20. říj, 2008 7:41

...treba sa divat na to tak, ze pre niekoho je urcity cvik prinosny a pre niekoho nie..vsetko zalezi od urciteho stupna bedernej lordozy,posturalych skruteni a rotacii,svalovych dysbalancii atd.. :wink: ..sam tieto problemy teraz riesim a napr. tento cvik je pre mna velmi nevhodny :(
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod wordsworth » pon 20. říj, 2008 10:18

Tento cvik je nevhodný pro většinu lidí.Když už,tak se neopírat rukama o zem,ale mít je ve vzduchu.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod funkyshit » pon 20. říj, 2008 15:32

player píše:Ja mam nuzky v repertoaru taktez a to s oporou opreny o lokte a nebo bez opory s rukama na prsou:)

Co se tyce toho benchpressu, tak to MOZNA bude mit souvislost se zebry, kdyz je moc siroky uchop a nebo ten cvik s jednoruckama, tak je tam dost silne rozpinani, coz muze byt na zavadu.Ale je to jen domnenka, ja tohle necvicim.



okej,dik za vysvetleni toho benchpressu,tahle moznost me taky napadla,tak to bude mozna tak..a nahodou nekdo ty tlaky nevi? Protoze ty cvcim skoro kazdy den takze by me to celkem i zajimalo :).
funkyshit
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 04. čer, 2008 23:00

Příspěvekod Trian » stř 22. říj, 2008 20:45

Ešte som sa nestretol s nikým, komu by vadil napr. benchpress. Celá citovaná veta z neznámeho webu je podľa mňa blbosť.
Posilovanie (cvičenie a rozvoj sily - či už statickej, dynamickej...) vždy kráčalo ruka v ruke s bojovými umeniami a cviky sa menia len od cvičenca ku cvičencovi, či v závislosti od BU (nejaký wrestler má asi kapku iný tréning ako týpek od taekwonda).

Napr. pre taekwondo / wushu je nie prave najlepši napad cvičiť legpress a podobne, lebo na tom môžu nechutne odísť kolená. Rovnako behať po betóne je blbosť. Ak ale človek dôsledne a technicky správe cvik vykonáva, je hlúposť, aby bol nežiadúci.
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

nežádoucí cviky

Příspěvekod kjang » stř 22. říj, 2008 23:07

...
Naposledy upravil kjang dne sob 28. srp, 2010 16:36, celkově upraveno 1
kjang
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 26. lis, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod asgar » stř 22. říj, 2008 23:36

Nežádoucí cviky? napadá mě např. dřepy s činkou+výskoky u těch dřepů-ničí to kolena. Jinak pokud se jede bench press vybůšně tak není problém. viz ty jednoručky v leže, i ty se daj ject dynamicky a výbušně. A taky si myslim, že pokud je fitness jako doplněk např. 4tréningy bu,bs, a fitko 2x tak bych to až tak moc neřešil..
asgar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned 19. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod Trian » čtv 23. říj, 2008 21:54

....Nežádoucí cviky? napadá mě např. dřepy s činkou+výskoky u těch dřepů-ničí to kolena...
:lol: :lol: :lol:
Ešte som teda nikoho nevidel cvičiť podobné cviky. Veď to je ako keby si skákal z trojmetrovej výšky na betónovú platňu, ktorá sa pohybuje v protipohybe skoku. Tak napríklad tri série po dvadsať opakovaní. Kolená v pr... už po prvom cvičení! :lol:
Trian
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát 08. čer, 2007 23:00
Bydliště: ©amorín, Slovensko

Příspěvekod PC » pát 24. říj, 2008 14:43

Nezadoucich cvicku je docela dost, prosel jsem kurzem ohledne zdravotni telesne vychovy, a musim rict, ze jsem musel hodne veci prehodnotit :wink:
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod funkyshit » pát 24. říj, 2008 15:54

PC píše:Nezadoucich cvicku je docela dost, prosel jsem kurzem ohledne zdravotni telesne vychovy, a musim rict, ze jsem musel hodne veci prehodnotit :wink:


Tak by ses mohl trochu rozepsat hm? ;)
Jinak diky vsem co sem zatim prispeli ;)
funkyshit
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 04. čer, 2008 23:00

Příspěvekod Boreas » pát 24. říj, 2008 20:54

PC píše:Nezadoucich cvicku je docela dost, prosel jsem kurzem ohledne zdravotni telesne vychovy, a musim rict, ze jsem musel hodne veci prehodnotit :wink:


To lepší nevědět :lol:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod otaro » sob 25. říj, 2008 22:16

Trian píše:....Nežádoucí cviky? napadá mě např. dřepy s činkou+výskoky u těch dřepů-ničí to kolena...
:lol: :lol: :lol:
Ešte som teda nikoho nevidel cvičiť podobné cviky. Veď to je ako keby si skákal z trojmetrovej výšky na betónovú platňu, ktorá sa pohybuje v protipohybe skoku. Tak napríklad tri série po dvadsať opakovaní. Kolená v pr... už po prvom cvičení! :lol:
ja cvičim drepy s vyskokom uz asi rok a je to uplne skvele na vybusnost. Aj ked je pravda ze s jednoruckami pri tele, ale pokial viem, tak pri spravne zvladnutej technike a zdravych kolenach sa ti toho moc stat nemoze. Zacinajucim cvicencom vsak neodporucam...nohy musia aj nieco pred tym "predvihat" 8O
otaro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát 25. dub, 2008 23:00
Bydliště: Prešov

Příspěvekod PC » pon 27. říj, 2008 12:53

Nebudu uplne zabihat do detailu, ale neco malo popisu, jak jsem psal vyse, tak se jednalo o zdravotni TV, cili neslo ani o posilovani ( ve smyslu nabirani hmoty), ale spise protahovani a napravu disbalanci vseho typu. Jiz zde byly zmineny tzv "nuzky", klasicky priklad. Pri tomto cviku je pretezovana bederni pater a svaly kolem, deje se tak proto, ze brisni svaly nemaji dostatecnou silu pro spravne provedeni cviku. Testem Vam muze byt cvik, ktery nuzky supluje a to je: vleze na zadech (ruce podel tela) zvednout nohy snozmo kolmo ke stropu a zvednout panev od podlahy. Nohy se posunou kolmo smerem ke stropu, pozor na naklon nohou k hlave, to je spatne. Zapojit pouze brisni svaly! Tento cvik supluje nuzky, ale i sklapovacky, ktere nejsou rovnez vhodne! (nemusite mi psat, ze jste je cely zivot delali a pohoda. jsem na tom stejne, ikdyz s vekem uz to takova pohoda neni :-) ;-) )
Pak je zde treba prekazkovy sed, ktery, kdyz se provede vnitrni stranou stehna skrcene nohy na zem, taky neni zrovna pratelsky ke kyclim. Nebo krouceni rameny, ktere by se melo provadet vyhradne smerem dozadu (nevim, jak presne to popsat), zapoji se a pracuji vetsinou ochable mezilopatkove svaly a protahnou vetsinou pokracene prsni, dojde tak postupne k narovnani zad.

Literatury je dost.

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod PC » pon 27. říj, 2008 14:08

ty robis Yogu? 8O 8O takto samo o sobe staci snad vsem jako dukaz, ze to ma neco do sebe, jinak bys to nedelal :lol: :lol:

hehe stejne je to slupka (potkali se dva): Ahoj co cvicis? No x-box a yogu... :-)

hodne zdaru

PC
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod PC » pon 27. říj, 2008 14:59

ukropcany píše: No a keď sa k tomu pridajú typické boxerske disbalancie typu "silný predok, slabý chrbát", tak už je to v gulách úplne... :evil:

jeste trochu zpet, tohle podle me neni pouze typicke boxerske, trpi tim fura lidi po posilovnach a lidi "z kanclu", jde jen o to nakolik si to uvedomis, ze to tak je a neco s tim delas ;-)

jinak nemyslel jsem to nijak posmevacne, ze cvicis yogu a boxujes, podle naprosto v poradku. Taky jsem ted musel parkrat vysvetlovat, proc u nas posilujeme, kdyz cvicime Taiji ;-) :-D
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Panda » pon 27. říj, 2008 15:39

PC píše:ty robis Yogu? 8O 8O takto samo o sobe staci snad vsem jako dukaz, ze to ma neco do sebe, jinak bys to nedelal :lol: :lol:

hehe stejne je to slupka (potkali se dva): Ahoj co cvicis? No x-box a yogu... :-)

hodne zdaru

PC


Zas tak moc se nediv já cvičím jogu také stejně jako spousta jiných cvičenců BS...kompenzační cvičení je nutnost, nemusí to být jen joga, ale třeba i plavání....
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod funkyshit » pon 27. říj, 2008 16:20

Fůůůha,tak jsem doufal,že se dozvím něco na způsob,že sice to co jsem psal v 1.příspěvku je pravda,ale že by se to muselo přehánět a že se nemusím bát,a zatím z toho co píšete se začínám bát čím dál víc :D. Ale tak je mi 18 tak to tělo snad ještě něco zvládne :) . Ale každopádně pište dál,zajimavé postřehy ; :wink: .
funkyshit
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 04. čer, 2008 23:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron