taekwon-do v reálu

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod RBR » pon 08. zář, 2008 11:49

druss píše:hele co rikate na olympijske taekwond o ?? oni vůbec nepoužívají ruce a těm kopům bych taky nějak nevěřil ale nechápu jednu věc všude čtu že vzniklo ze starch korejskych bojovych umeni ale proc tedy ma kata podobne ne-li stejne jako v karate ????


Zakladatel taekwonda vycházel také z karate, proto jsou sestavy hodně podobné.
Jinak Olympijské taekwondo odpovídá pravidlům stanoveným federací WTF. Takže nikoli taekvwondo jako takové je špatné, ale sportovní pravidla z toho udělala nekoukatelnou hrůzu.
Na Olympiádě mě nejvíce pobavil ten kubánec. Napadnou dva rozhodčí, ani jednoho nesundat a vyfasovat doživotní zákaz, to chce talent. :lol:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod jox » pon 08. zář, 2008 13:40

RBR píše:Na Olympiádě mě nejvíce pobavil ten kubánec. Napadnou dva rozhodčí, ani jednoho nesundat a vyfasovat doživotní zákaz, to chce talent. :lol:
RBR

jj, někde jsem to videjko viděl, ale nemůžu ho najít. To playerovo je z youtube stažený "due to a copyright claim by a third party", hahaha.

EDIT:
Ještě zbylo tohle:
http://i182.photobucket.com/albums/x179 ... d-Bann.flv

http://i182.photobucket.com/albums/x179 ... ubampg.flv

Kdo chtěl vidět TaeKwonDo v reálu, tak tohle už nejni sport, alébrž "reál".
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Jacopo » stř 10. zář, 2008 13:31

Mno s tim nepouzivanim rukou... oni to maji tak, ze uder rukou musi mit stejnou razanci jako nohou aby ho rozhodci uznali jako bod... takze se to nepouziva kvuli bodum, ze... myslim si, ze ty ruce tam hodne chybi... ale zase to je neco jineho... a super podivana byla na jednoho Turka, ktery sekal jedno kombo za druhym :-) sice nedostaval body, ale krasne se na to koukalo
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ZZromanZZ » čtv 11. zář, 2008 14:31

Slyšel jsem, že tkd by na příští olympiádě nemělo vůbec být... nejspíš z důvodu (ne)atraktivity pro diváky. Taky se jednu dobu řešilo spojení ITF a WTF aspoň pro olympiádu, ale z toho taky sešlo. WTF prý má svoji výsadu a tou je olympiáda a proto nechce ITFáky... třeba se bojí, že by dostali :P :D
ZZromanZZ
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03. srp, 2008 23:00

Příspěvekod Jacopo » čtv 11. zář, 2008 16:37

Kdo vi... ale spis v tom je politika nez strach z "nakladacky"... tezko rict, co je lepsi... jestli ITF nebo WTF... ja delam ITF, ale nikdy by me nenapadlo nejak WTF shazovat...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ZZromanZZ » sob 13. zář, 2008 9:16

Jacopo píše:Kdo vi... ale spis v tom je politika nez strach z "nakladacky"... tezko rict, co je lepsi... jestli ITF nebo WTF... ja delam ITF, ale nikdy by me nenapadlo nejak WTF shazovat...


Jj, taky nechci WTF shazovat, ale lidi, kteří vidí TKD poprvé na olympiádě v takové "formě" a velká většina z nich neví, že existuje WTF, ITF a další federace, a pak se rozšiřují fámy, že TKD je na nic a řeší se diskuze typu..."taekwon-do v reálu", jestli vůbec funguje atd...
ZZromanZZ
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03. srp, 2008 23:00

Příspěvekod Jacopo » sob 13. zář, 2008 9:36

Jo... to chápu... já jsem to taky tak viděl... když se ten moderátor zmíní jen tak mimochodem, že diváci sledují zápas ve WTF taekwondu a ze existuje jeste jedna organizace, tak to stejne nedotahne tu myslenku do konce, bo se najednou po minute hopsani na tatami neco deje...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Raphael » ned 14. zář, 2008 12:19

Já tak nějak nevim, jakej je rozdíl mezi WTF a ITF, můžete to někdo přiblížit? Já nechápu ty ruce dole. Zastávám názor, že není nejlepší styl, pouze nejlepší bojovník, ale když jsem s jedním taekwondistou sparoval, tak jsem se ho na ty ruce ptal. Naivně mi tvrdil, že kopy na hlavu stihne vykrýt. Já používám taky hlavně kopy, takže jsem ho čtyřikrát kopnul do hlavy a jemu nezbylo než uznat, že ten kryt asi fakt k něčemu bude.
Raphael
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: sob 16. srp, 2008 23:00

Příspěvekod Jacopo » ned 14. zář, 2008 12:24

On je hlavne rozdil v tom, ze ITF je puvodni podle uceni gen. Choie (zakladatele Taekwondo). Jsou tam techniky podle nej. Z politickych duvodu nechal jednou jeden pohlavar vytvorit opozici pro ITF a tak vzniklo WTF napodobujici techniky pana Choie. Taky nechapu, proc maji ve WTF ruky dole. Tenhleten problem zapricini 80% OK rekl bych... mozna to je tim, ze nejvic technik jde na zebra (naprosta vetsina akci u nich zacina obloukovym kopem...) a tak je proste maji dole...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod ZZromanZZ » ned 14. zář, 2008 15:48

Raphael píše:Já tak nějak nevim, jakej je rozdíl mezi WTF a ITF, můžete to někdo přiblížit? Já nechápu ty ruce dole. Zastávám názor, že není nejlepší styl, pouze nejlepší bojovník, ale když jsem s jedním taekwondistou sparoval, tak jsem se ho na ty ruce ptal. Naivně mi tvrdil, že kopy na hlavu stihne vykrýt. Já používám taky hlavně kopy, takže jsem ho čtyřikrát kopnul do hlavy a jemu nezbylo než uznat, že ten kryt asi fakt k něčemu bude.


No nemá cenu tyhle lidi řešit... jsou to individuality, které jsou jak v ITF tak ve WTF tak i v jakýchkoliv jiných BU. Jinak sdílím stejný názor, že to není v konkretním BU ale v konkretních lidech, kdo je jak dobrý.

Pro vysvětlení:

ITF ( Internation Taekwon-do Federation )
- založena 1966. Dá se říct, že je to orig. TKD tak jak ho chtěl mít korejský generál Choi Hong Hi, který byl až do své smrti (2002) prezidentem ITF

WTF ( World Taekwon-do Federation )
- V roce 1972 odchází Choi dobrovolně do exilu do Kanady kvůli nesouhlasu se statním převratem a nově zavedeným diktátorským režimem zosnovamým prezidentem Park Chung-hi a jeho snahou o zneužití taekwon-da jako politického nástroje k upevnění moci. WTF bylo založeno v roce 1973 na přímý rozkaz prezidenta Park Chung-hio náměstkem prezidentské ochranky Kim Un-yongem, přičemž ten se také hned stává prezidentam WTF.
(Jsou na Olympijských hrách tuším od roku 1996 v Atlantě)

... a jsou i jiné organizace. Např. GTF, FTF atp... ale nejsou tak rozsáhlé...


Samotné Taekwon-do představil v roce 1955 Gen. Choi Hong Hi. Původně se cvičilo v korejské armádě. Choi studoval i Karate nebo Judo v Japonsku a to se všechno projevilo na celé skladbě dnešního TKD.

Něco se taky můžete dozvědět na http://general.choi.cz
ZZromanZZ
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03. srp, 2008 23:00

Příspěvekod Jacopo » ned 14. zář, 2008 17:46

Jo... este si to vic rozvedl :-) ja nechtel zachazet do detailu ;-) Jinak taky souhlasim, ze jde o jedince v takovych vecech... ale kdyz se kouknes na zapas WTF tak se uz nejedna o jednoho jedince... tam je to celkem rozsahle si myslim
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod shambaL » čtv 27. lis, 2008 13:29

Je to starsia tema ale chcel by som do nej prispiet.Teakwondo v realy ? No moj nazor je taky ze sa nim urcite clovek ubrani ale musi mat aj nejaky zaklad aj v rukach- udery,krytie ... pre pripad keby si to nejakemu naburcovanemu magorovy napichanemu steroidmi nevysvetlil dobrou fackou nohou co pre teakwondistu by asi nemal byt problem
Zalezi len na to ako sa clovek tomu venuje a ci to netrenuje len preto aby sa predvazal kamaratom pri pive ake vie piruletky s kopmi to moze rovno robit tricking...

Pekny priklad vyuzitia kopov z teakwonda je byvali bojovnik K1 max Serkan Yilmaz urcite ste o nom poculi.Jeho pevny zaklad stoji na teakwondu viac vo didejku
http://www.youtube.com/watch?v=jarwkD3n ... re=related

Prajem pekny den
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod shambaL » čtv 27. lis, 2008 13:38

dalsie video http://www.youtube.com/watch?v=CKvUOC4CS6c
nadhera :D
Inac ak by ste niekto vedli nazov tej skladby co tam hra napiste mi ju
shambaL
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. bře, 2006 0:00

Příspěvekod graver » čtv 27. lis, 2008 14:30

Jacopo píše:Mno s tim nepouzivanim rukou... oni to maji tak, ze uder rukou musi mit stejnou razanci jako nohou aby ho rozhodci uznali jako bod...

Teď jsem koukal v Brně na MČR v TKD (tuším to ale bylo ITF). Dokud šli junioři, tak tam ruce opravdu moc nebyly, ale jak došlo na seniory, tak to občas byla docela řežba i rukama (a rozhodně ne 1 technika a konec, jako v karate). Taky jsem koukal, že v sestavách ruce jsou, a dost.
Jinak tam tuším je pravidlo, že po dvou úderech musí následovat kop, jinak se ten další úder nepočítá. Asi aby jim tam nelezli zakuklení boxeři :lol:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jacopo » čtv 27. lis, 2008 14:34

Jojo tam sem taky byl...bylo to ITF... ruce v sestavach jsou hodne... i mistr Hwang na to dava velky duraz, aby se pouzivaly ruce... ony ty nohy jsou prece jenom delsi, tak proc zacinat utok rukou? i kdyz obcas na rychle prekvapeni z blizky to je super...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Re: Real ci co se tu resi

Příspěvekod anomarox » ned 14. pro, 2008 19:28

qBrona píše:
Dante- píše:Tak tedy kdyz tu kazdy vestsinou tvrdi, ze sporty typu kikbox jsou ty nej a TKD ITF jsou na prd, jak je tedy mozne ze taekwondisti ITF, kteri jezdi i na zavody kikboxu, je v drtive vetsine pripadu vyhrajou? A jak je mozne ze kdyz me na silvestra takovi dva kikboxeri napadli, tak se myslim nejak nemohli trefit a dostali narez? Proste asi proto ze jsou lidi co trenuji TKD opravdu svedomite jak maji a nekteri ne. Kdyz si nekdo bude chodit 2x tydne zacvicit a jinak na to prdi, tak asi moc velikych vysledku nikdy nedosahne, at bude trenovat co chce.
A co se tyce tech sebeobran na sonkal.cz, to je opravdu jen fikce a vystoupeni, nikoliv realita. 8)


3 věci - souhlasím s tím, že plno kickboxeru si myslí, že jsou NEJ, na druhou stranu bych nepřeceňoval zápasy TKD vs MT nebo Kickbox (full contact) Tam bych se o drtivé většině nezmiňoval. Určitě jsi fajn borec, že jsi zvládl 2 týpky (údajně kickboxery), ale nezapomeň, že kickboxer je i ten, který cvičí měsíc :lol: :lol: :lol:


Nevim jestli uz ne trochu offtopic, ale souhlas... a navic mam podezreni, ze frajer mel na mysli trochu jinou sortu kickboxeru, ala light a semi contact...a semicontactista co vyrvava v hospode ze je kickboxer je trochu silny kafe :-D ..tot i k tomu, ze TKD porazi na zavodech kickboxery...no mezi provazy urcite ne :-D
anomarox
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 26. úno, 2007 0:00

Příspěvekod anomarox » ned 14. pro, 2008 19:34

shambaL píše:Je to starsia tema ale chcel by som do nej prispiet.Teakwondo v realy ? No moj nazor je taky ze sa nim urcite clovek ubrani ale musi mat aj nejaky zaklad aj v rukach- udery,krytie ... pre pripad keby si to nejakemu naburcovanemu magorovy napichanemu steroidmi nevysvetlil dobrou fackou nohou co pre teakwondistu by asi nemal byt problem
Zalezi len na to ako sa clovek tomu venuje a ci to netrenuje len preto aby sa predvazal kamaratom pri pive ake vie piruletky s kopmi to moze rovno robit tricking...

Pekny priklad vyuzitia kopov z teakwonda je byvali bojovnik K1 max Serkan Yilmaz urcite ste o nom poculi.Jeho pevny zaklad stoji na teakwondu viac vo didejku
http://www.youtube.com/watch?v=jarwkD3n ... re=related

Prajem pekny den


Zaklad je mozna v TKD, ale na 80% přizpůsobený K-1, jsem naprosto presvedcen, ze jeho treninky byl zamereny takovym tim obecnym zpusobem, box, nohy, kolena, dvojak...a ze hodi obcas otocku? Karaev taky baletíí a jeho zaklad je fullcontact, pozdeji muay thai a k-1
anomarox
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 26. úno, 2007 0:00

Příspěvekod anomarox » ned 14. pro, 2008 19:40

Ale zase abych byl spravedlivy, jak uz se tady nekolikrat zminovalo...pokud clovek neco cvici roky na vysoke urovni a ma od prirody talent bojovat..(rikejme tomu oko, cit, killer instinct, whatever..) a je to na ferovku..tak klidne verim, ze nejaky TKD frajer vyresi muay thai zacatecnika, co par mesicu trenuje, klidne i u p.Mmachacka :wink: 8) ...ale jinak je to celkem detinske tema..., todle se muze resit, az vam nekdo na ulici zaruci 1. Fair play 1:1, 2. budete střízlivi, 3. u frajera se neobjevi nejaky predmet davajici vyhodu v boji...atd atd atd..
anomarox
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 26. úno, 2007 0:00

Příspěvekod Tribute » čtv 18. pro, 2008 19:05

taekwondo je moderní bojový sport ale boji na ulici, nebo sebeobraně jde o více bojového ducha a rozhodnost můžeš dělat taekwondo 15 let mít všechno nádherné třetí dan atd. Ale bez bojového ducha tě zruší každý karatista nebo jakykoli člověk z bu takže záleží na tobě . :?:
Tribute
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 67
Registrován: pon 03. zář, 2007 23:00

TKD Real

Příspěvekod Dante- » pát 19. pro, 2008 10:33

At trenujete cokoliv, je to v realu jednoduchá rovnice:
Soupeře zlikviduje dobre trefeny tvrdy kop či úder. Pokud takový úder jsi schopný soupeři zasadít a uděláš to, vyhrál jsi a je jedno, jestli ses to naučil v TKD, karate, či z folmu s Van Dammem.
Tečka.....

Já osobně trénuju TKD ITF, ale měl jsem možnost byt na trenincích různých stylů, a vzásadě se všude trénuje skoro stejně... Pak je to jen o tom, jak poctivě kdo trénuje, jestli se nebojí..... Jak se se situací vypořádá
Dante-
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 12. lis, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků