Velikost boxerských rukavic

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Velikost boxerských rukavic

Příspěvekod mmks » čtv 25. pro, 2008 9:20

Nechal sjem si od ježíška nadělit 10oz boxerské rukavice http://www.budosport.cz/?p=productsMore&iProduct=291 . Nechal jsem si schválně dát 10 , protože všichni je na tréningu mají taky, tak ať je nehýčkám 14oz :D .
Ale teď se mě zdají na rukách malé, Palec mě vyloženě tu kuži napíná a i prsty jsou dost natěsno. A to jsem ani nezkoušel se tam narvat s bandážema.
Mám čekat, že se kůže vytáhne, nebo je radši rovnou vyměnit a bude se větší váha odrážet i ve velikosti vnitřku rukavice, nebo ten je stejný a mění se jen výstelka.
Od Piranu mám teď pytlovky http://www.budosport.cz/?p=productsMore&iProduct=292 a ty mi padnou skvěle. Se starýma rukavice nemůžu porovnávat, protože to jsou takové ty levné, které se hned vytáhnou a zničí. http://www.fit-centrum.eu/box-rukavice-14-oz.html (Teď se dívám, že tak levné nebyly, ale to nic nemění na jejich "kvalitě" )
mmks
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 22. kvě, 2008 23:00

 

Příspěvekod Panda » čtv 25. pro, 2008 12:43

Je nesmysl brát si na trening plnokontaktního sportu jenom desetiuncové rukavice, pokud neděláš jenon kickbox lightcontact.Není to o tom že bys hýčkal soupeře, ale čím větší rukavice, tím těžší (lepší posilování a víc se namakáš), tím větší si můžeš dovolit dát soupeři ránu (nemusíš ho tolik šetřit) a tím mívají skutečně i vevnitř víc prostoru ale to je individuální podle výrovbe.Kdybych byl tebou hned bych je vyměnil za větší, 12tky jsou na sparing minimum, já používám 18tky a nemůžu si je vynachválit....
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dalt » čtv 25. pro, 2008 13:12

Panda:mhmm...to my v Brne bezne sparujeme a cvicime v 10-kach a nikomu to nevadi - a jezdime taky celkem tvrde... (18ky jsem jeste nevidel)

mmks: no tak mas holt asi vetsi ruce no - tzn jestli ti rukavice opravdu nesedej, tak je bez vymenit (opravdu se nijak moc neroztahnou...)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod wader » čtv 25. pro, 2008 13:40

kupovat nositelné věci přes net považuju za nevýhodné, ale box rukavice kupovat na netu je asi to nejhorší. Stalo se mi to samé, koupil sem si 12tky a stejně mi neseděly. Není nad to si je koupit v kamenným obchodě a hned tam si je vyzkoušet.
wader
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob 03. lis, 2007 0:00

Příspěvekod mmks » čtv 25. pro, 2008 15:53

kupoval ježíšek :oops: . Chtěl jsem právě tyto, protože mám pytlovky od stejného výrobce a ty jsou super. Zkoušel jsem je teď s bandážeme a dám se do nich. Trošku problém je délka prstů, otázka zda to není jen nezvyk z těch vytahaných starých a taky z těch pytlovek, které mají mít nějaký drát právě na lepší sevření pěsti.
mmks
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 22. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod Panda » čtv 25. pro, 2008 20:27

Dalt píše:(18ky jsem jeste nevidel)


Ale viděl, měl jsem je na srazu na rukou :lol: :wink:

No občas spáruji i v graplingovkách, ale rozhodně si to neužívám a je to jen bez síly, čím větší rukavice tím menší riziko zlomených nosů, natržených obočí a naražených hlav, i přesto že respektuji tebe i váš oddíl trvám na tom že jet každodenní tvrdé sparingy v desítkách je zbytečný hazard se zdravím.

Jinak velikost rukavic zevnitř je trochu problém, nedávno jsem si pořídil gelové bandáže, ale vejdou se i právě jen do 18tek, v menších rukavicích tlačí a odkrvují se mi prsty a děsně to bolí :) holt moc gelu
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod WT_Warrior » pát 26. pro, 2008 12:27

no nevím já si urcite budu kupovat boxerky 10oz v kterých u nas i normalně cvičíme a navíc se v 10oz rukavicích zápasí pokud vím mám na mysli lightcontact a je to pro me vyhodne jelikoz nemam tolik penez abych si kupoval 12oz a 10oz rukavice :)
WT_Warrior
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 26. črc, 2007 23:00

Příspěvekod luen » pát 26. pro, 2008 13:26

WT_Warrior píše:no nevím já si urcite budu kupovat boxerky 10oz v kterých u nas i normalně cvičíme a navíc se v 10oz rukavicích zápasí pokud vím mám na mysli lightcontact a je to pro me vyhodne jelikoz nemam tolik penez abych si kupoval 12oz a 10oz rukavice :)


Jedny rukavice stejne nestaci ... je dobre mit dvoje, protoze nic nevydrzi vecne ... a kdyz uz to musi byt, tak koupit 14oz :wink: Na sparing je to opravdu lepsi 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Dalt » pát 26. pro, 2008 14:34

asi mate pravdu, ale na druhou stranu - rukavice mam sice 10ky, ale jsou kvalitni a zatim jsou v perfektnim stavu (pirane - cadet), ted budu kupovat od piranu pytlovky, tak jserm zvedav co vydrzej...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod mmks » pát 26. pro, 2008 16:10

právě tyto sjem si právě přál a dostal, od Piranu mám totiž už pytlovky Heavy bag a jsou skvělé. Mám hodně tvrdý pytel (sklepaný písek) a bez těch rukavic, by to ani nešlo.
mmks
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 22. kvě, 2008 23:00

 

Příspěvekod Dalt » pát 26. pro, 2008 17:52

mmks: jo tak jestli to je jen pocit sevrenosti, tak to jsem mel trochu zpocatku taky - cadety jsou zkratka takovy tesnejsi, ale clovek si na to zvykne a je to parada (taky je to tim ze levnejsi typy rukavic se hned vymlatej a poradne na ruce nedrzej...)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod mmks » pát 26. pro, 2008 18:06

spíš mám trošku delší prsty a hlavně palec už napíná tu kůži. Ale s bandážeme se přece jen pár milimetrů získá, protože zatlačí ruku právě víc dozadu. Nebudu to řešit, asi bych podobně dopadl i u ostatních rukavic, takže čekám že to sedne.
mmks
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 22. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod luen » pát 26. pro, 2008 18:10

Tak to mate rici hned, ze se jedna o cadet-ky ty se roztahnou, takze jestli jsou tesne ... staci par treninku, spotit se v nich a je to :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod mmks » pát 26. pro, 2008 18:21

myslel jsem, že link, kde jsou přesně uvedené a vyobrazené bude stačit :wink: . Ale kouzlem všech internetových diskuzí se za chvilku zapomene, na co se ten první vůbec ptal, ale to neva, co jsem chtěl jsem se dozvěděl + spoustu dalších věcí.
mmks
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 22. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod luen » pát 26. pro, 2008 18:24

mmks píše:myslel jsem, že link, kde jsou přesně uvedené a vyobrazené bude stačit :wink: . Ale kouzlem všech internetových diskuzí se za chvilku zapomene, na co se ten první vůbec ptal, ale to neva, co jsem chtěl jsem se dozvěděl + spoustu dalších věcí.


bohuzel jsem v praci a nemutu si projizdet vsechny linky ... rad bych brouzdal, ale nejde to :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod mmks » pát 26. pro, 2008 19:13

jasný, nevěděl jsem, jeslti když napíšu jen typ a značku to někomu něco řekne, tak jsem to radši hodil takto
mmks
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 22. kvě, 2008 23:00

Příspěvekod luen » pát 26. pro, 2008 21:08

mmks píše:jasný, nevěděl jsem, jeslti když napíšu jen typ a značku to někomu něco řekne, tak jsem to radši hodil takto


V pohode o nic nejde, koho by take napadlo, ze budu v haku o svatcich :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

velikost rukavic

Příspěvekod stanley » stř 31. pro, 2008 7:12

Nikdy si nekupuj rukavice, ktere si nedas pred tim na ruku, aby jsi mel jistotu, ze ti sedi! Nevim, kolik ti je roku, abych vedel jakou velikost rukavic potrebujes, ale nekupuj si ctrnactky, kdyz patris do jine kategorie. trenuj v takove velikosti rukavic ve kterych budes boxovat zapas, jinak si zvykas pri treninku na neco co pri zapase nebude pravda. Rozdil mezi desitkama a ctrnactkama je natolik velky, ze muzes prestat mit orientaci co a jak delas s rukama. Na to aby jsi boxoval s necim tezsim na rukou, jak ti zde nekdo radil, tak nepotrebujes ctrnactky rukavice, ale cinky do ruky.
Standa.
stanley
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. pro, 2008 0:00

Příspěvekod manik32 » pát 02. led, 2009 7:54

chtel bych se vas zeptat jake rukavice mi budou dobre je mi 13 a chtel bych zacit boxovat poradte mi cislo!ja se v tim vubec neorientuji!
manik32
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát 02. led, 2009 0:00

Re: velikost rukavic

Příspěvekod mirsv » pát 02. led, 2009 12:48

stanley píše:Nikdy si nekupuj rukavice, ktere si nedas pred tim na ruku, aby jsi mel jistotu, ze ti sedi! Nevim, kolik ti je roku, abych vedel jakou velikost rukavic potrebujes, ale nekupuj si ctrnactky, kdyz patris do jine kategorie. trenuj v takove velikosti rukavic ve kterych budes boxovat zapas, jinak si zvykas pri treninku na neco co pri zapase nebude pravda. Rozdil mezi desitkama a ctrnactkama je natolik velky, ze muzes prestat mit orientaci co a jak delas s rukama. Na to aby jsi boxoval s necim tezsim na rukou, jak ti zde nekdo radil, tak nepotrebujes ctrnactky rukavice, ale cinky do ruky.


Na stínovku a tak možná jo,ale s 10 OZ rukavicema spárovat?Vem si,že někdo má 100 kg a pojede tvrdší sparing a na rukách bude mít desítky(se kterýma se zápasí),to docela zavání úrazem,i kdyz i takový "borci" se najdou
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron