Boxerský start...

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Boxerský start...

Příspěvekod Ugrasal » pát 26. pro, 2008 22:51

Zdravím, už nějaký ten pátek bych chtěl začít s boxem, ale pořád to jde nějak pomalu. Nejbližší klub je nějakých 40 km a taky dost pochybuju o jeho kvalitě, protože je to taková vesnická sranda. Sem tam doma "zasparuju" s bratrem a tak nějak si zacvičím, ale nemá to ty správné grády. Možná by mě nakoplo, kdybych věděl, že to má opravdu cenu a můžu to někam dotáhnout. Je mi 15 let, měřím 178 cm a vážím 63 kg (pracuje se na tom). Samozřejmě beru box jako sport a radost, ale taky mám dosti vysoké nároky a chtěl bych něčeho dosáhnout. Řekněme, že by se mi líbilo skočit do profíků v nejtěžší váze a bojovat o ceny nejvyšší, tedy o světové tituly. Kdybych každý den tvrdě dřel, bylo by to teoreticky možné, nebo je tam ještě nějaký skrytý háček ? Na 99% jsem namachřený blázen, na 1% tvrdý dříč, který ví co chce a nebojí se toho dosáhnout. Berte to prosím jen teoreticky, aby se to obešlo bez zbytečných urážení a zesměšňování mé osoby, díky. Ještě musím dodat, že žádný sport závodně nedělám, ale jsem rychlý, pohyblivý (celkem mi jde atletika) a taky se rychle učím...
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

 

Příspěvekod Dalt » pát 26. pro, 2008 23:25

na tvoji otazku neni odpovedi - nikdo te osobne nezna, tzn nemuzeme usuzovat kolik talentu jsi pobral, ale ono je to vlastne celkem jedno - proste zacni chodit do nejakeho dobreho klubu (kde bydlis?) a uvidis sam - hlavni je drit, drit, drit...

ps.: na tezkou vahu zapomen (ale nebud smutnej - je jedno v jaky vaze boxujes, pokud boxujes dobre) 8)
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Ugrasal » pát 26. pro, 2008 23:46

Bydlím ve vesnici jménem Horní Lideč, to je 20 kilometrů od Vsetína, který je kousek od Zlína, to už snad znáte :D. Jinak k té váze, myslím že bych měl i přirozeně, bez nějakého nezdravého žraní dosáhnout nějakých 80 kilogramů, jsem přece ještě ve vývoji, a když se k tomu přičtou nějaké ty svaly které doufám narostou, tak to podle mě nebude žádný problém...
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

Příspěvekod Dalt » sob 27. pro, 2008 0:21

no vidis, nerikej ze ve Vsetine nebo Zline neni nakej dobrej klub...

-no s tou vahou bych to fakt tak optimisticky nevidel - ja mel v 15 uz hodne pres osmdesat kg, v 19 sice 105, ale samej tuk - ted mam 93 - 95kg a do krizovy vahy musim hubnout, pac jsem na tezkou vahu moc lehkej (a uprime i malej - 185 cm) - tam se mi to zda mit smysl az od toho metraku vejs...zkratka - bud rad za postavu a udrzuj si ji pac na tezkou jses hodne malej, ale na svoji vejsku mas ted vahu dobrou...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Ugrasal » sob 27. pro, 2008 0:30

Je jakt, že moje výška není nic moc. Váhu bych tedy překousl a smířil se i s těma potetovanýma mexičanama, které nemám tak rád, ale horší je to s tím klubem. Na Vsetíně není žádný, jeden je ve Zlíně a tam dojíždět nemůžu :(
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

boxersky zacatek

Příspěvekod stanley » stř 31. pro, 2008 6:43

Prave jsem si precetl tvuj dotaz a nebo spise dilema, jak zacit s boxem. Bohuzel jsem se nedocetl nejake kloudne odpovedi na tvuj dotaz a tak se pokusim. Myslim, ze mam dlouholete trenerske zkusenosti a priznam se, ze jsem kdysi byl v podobne situaci, kdyz mi bylo stejne roku. V tuto chvili neni podstatne kolik vazis atd... Je zbytecne si v tvojich letech udrzovat vahu, kdyz jsi jeste nezacal poradne trenovat. Postupem casu, kdyz se dostanes do treninku sam zjistis ve ktere vaze se budes citit nejlepe. V tuto chvili je pro tebe dulezite, aby jsi se zeptal sam sebe, proc chces zacit boxovat a zda se venovat klasickemu boxu, ci boxu Thajskemu. Az si ujasnis tuto otazku, je zapotrebi, aby jsi sam na sobe zacal pracovat. V pripade, jak pises, ze nikde poblyz neni boxersky oddil, tak musis sam doma. Tim si ujasnis, zda o box mas opravdovy zajem. Co se tyka trenovani a posilovaci techniky, tak ti rad poradim a zodpovim tve otazky. Priprav se sam a az budes mit pocit, ze uz nemas moznost se sam v nicem zdokonalit, budes muset sednout na autobus a docestovat do nejblizsiho boxerskeho oddilu. Jak znam trenery, tak kdyz mu reknes, ze jsi doma sam trenoval, jiste te postavi s nekterym jeho sverencem. Tam si overis, zda tvoje priprava byla k necemu a nebo jsi pouze promarnil cas. Kdyz budes v tom klubu sparovat, nesetri sveho soupere. Kdyz na to budes mit, ukaz co v tobe je. Musis byt perfektne fyzicky pripraveny a na to nepotrebujes sportovni oddil. Kdyz budes cejtit, ze jsi fyzicky silnejsi pri sparovani, pozadej toho trenera at te po minutove prestavce necha boxovat s dalsim boxerem a dalsim. Jen tak zjistis, jak na tom jsi a kde mas nedostatky. Nedivoc a soustred se na to co delas a hlavne na obranu. Obrana je dulezitejsi nekdy nez utok. To asi tak vsechno pro zacatek. Klidne se ptej, kdyz budes mit zajem.
Standa.
stanley
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. pro, 2008 0:00

Příspěvekod Ugrasal » čtv 01. led, 2009 21:43

stanley: Díky, zatím mě ještě nikdo nikdy nepochopil tak dobře, jako ty :) Je vidět, že máš zkušenosti a víš o čem mluvíš. Chtěl jsem jen upřesnit, že se chci věnovat boxu klasickému (kopy mě neberou). Vážím se té nabídky a určitě ještě někdy napíšu s nějakou prosbou o pomoc. Na narozeniny (18.1.) bych měl dostat boxovaci pytel, takže se mé tréninkové možnosti ještě rozšíří. Navíc nás jednou sledoval taťka, jak boxujem s bratrem a rozhodl se, že si taky někdy koupí rukavice, takže bych měl už 2 sparing partnery. Strašně ho baví sledovat box v TV a začíná mě brát vážně. Doufám, že si doma díky němu vytvořím nějaké zázemí a za půl roku uvidím, co dál. Jsem teď v 9. třídě a rozhoduju se, kam půjdu na školu, takže pokud bych se dostal někam dál, tak tam možná konečně nějaký box-klub najdu. Přinejhorším půjdu na gympl a box odložím o 4 roky na výšku, tam bych trénoval jako král (někde v Brně atd.) a třeba bych to stihl dohnat, kdo ví. Každopádně doma budu odteď dřít pořád :wink:
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

Příspěvekod stanley » čtv 01. led, 2009 22:14

Hodne stesti a jsem rad, ze jsem alespon takto mohl poradit.
Standa.
stanley
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř 31. pro, 2008 0:00

Příspěvekod Ugrasal » ned 04. led, 2009 17:30

Tak mě teďka hodně trklo, když jsem si uvědomil, že do půl roka budu mít v držce pevné rovnátka a budu je nosit nejmíň 2 roky. To mě úplně zamrazilo, protože se toho správně nemá ani dotýkat a když do toho kámoš dostal baskeťákem, tak mu to museli celé spravovat aj se zubama. Myslíte, že se to dá při sparingu nějak vyřešit ?
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

Příspěvekod TongPo » ned 04. led, 2009 19:10

Ugrasal -> Aby jsi v boxu něco dokázal, musíš být pro tento sport dostatečně pohybově nadaný, mít pevnou vůli velice tvrdě makat a hlavně ti nesmí chybět srdce bojovníka, co se jen tak nevzdává :!: Pokud bydlíš na vesnici a máš problém někam dojíždět - smůla. Jako samouk se boxovat nenaučíš. Když někdo něco opravdu chce, musí pro to udělat úplně všechno :idea: Předpokládám, že je ti cca 15. Jestli bys to chtěl v boxu opravdu někam dotáhnout, měl bys začít s tréninkem co nejdříve, ať se za pár let dostaneš na slušnou úroveň a můžeš začít sbírat zkušenosti ze zápasů, dokud seš ještě mladej a tělo lépe snáší tu vysokou tréninkovou zátěž. Každopádně na co žít ve snech - vyzkoušej si pár tréninků někde v oddíle a třeba velice rychle zjistíš, že seš srab, co na to nemá a rychle z toho vycouváš se staženým ocasem... :twisted: Doma pak místo toho začneš snít například o tom, jak se staneš světovým šampionem v bowlingu... :twisted: :roll:

PS: Jak psal výše Ukrop - ty rovnátka lze vyřešit kvalitním chráničem zubů, to je naprostý základ. Stupeň ochrany pak lze ještě zlepšit vhodnou přilbou.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod Ugrasal » ned 04. led, 2009 19:40

Srdce bojovníka mi opravdu nechybí, od té doby, co jsem před dvěma lety shlédl Rockyho se řídím mottem: Když už nemůžeš, tak přidej ! Chtěl jsem dojíždět do box klubu třeba o letních prázdninách abych se dozvěděl, jak na tom jsem a měl na to hodně času. Ze školy přijíždím po 16:00 a do box klubu je to třeba hodina tam a hodina zpátky, to mi něříkej, že to budu zvládat se studiem gymnázia :roll: , přičemž ten box klub vypadá na nejhorší kvalitu...

A k tomu chrániči. To jde vážně kombinovat s rovnátkama ? Myslím ty stříbrné dráty trčící několik mm před zuby, které nejdou sundat...
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » ned 04. led, 2009 20:01

Ugrasal píše:Srdce bojovníka mi opravdu nechybí, od té doby, co jsem před dvěma lety shlédl Rockyho se řídím mottem: Když už nemůžeš, tak přidej ! Chtěl jsem dojíždět do box klubu třeba o letních prázdninách abych se dozvěděl, jak na tom jsem a měl na to hodně času. Ze školy přijíždím po 16:00 a do box klubu je to třeba hodina tam a hodina zpátky, to mi něříkej, že to budu zvládat se studiem gymnázia :roll: , přičemž ten box klub vypadá na nejhorší kvalitu...

A k tomu chrániči. To jde vážně kombinovat s rovnátkama ? Myslím ty stříbrné dráty trčící několik mm před zuby, které nejdou sundat...


a) To jestli mas srdce bojovnika nezjistis u koukani na rockyho, ale az pri zapase/sparringu/tvrde fyzicce.

b) Ja na gymnaziu studuju, prijizdim domu take po 16 hodine ( dojizdim dost daleko ) a mam treninky 4x tydne + obcas individualne navic v meste vzdalenem take hodinu autobusem a svete div se, jeste jsem nepropadl :lol: ( a absolutni zaklady - dostavat po drzce - te nauci i v tom nejhorsim klubu )

c) S temi rovnatkami nevim, nejlepsi by bylo je vynat a prezit krive zuby ( ja je mnel nosit nekde od 13-14 a "zapomnel" jsem se zminit rodicum :lol: :lol: :lol: )
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » ned 04. led, 2009 20:03

A ucit se ty dve hodiny v autobuse te nenapadlo? Ja to tak delam a nemam s tim problemy.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Ugrasal » ned 04. led, 2009 20:22

ghekon: Nezjistil jsem to u koukání, ale po něm v tom sparingu, při cvičení atd. V autobuse mám problém udržet půl hodinky otevřené oči. A k těm základům, dostat po držce už umím, s kámošema jsme v létě sparovali s rukavicema 8oz bez chráničů půl hodiny v kuse, skončilo to, když jeden druhému natřikrát zlomil nos zvedákem :lol:

Jinak bych mohl dojíždět do Zlína, o půl čtvrté bych byl tam (jel bych ze školy a ne z domu), a v sedm bych byl zpátky.

Jinak, jak dlouho a jak často se obyčejně trénuje v klubech a kolik to stojí peněz (průměrně) ? Vůbec se v tom neorijentuju.

ukropcany: Byl bych doma cca v 21:00 a to bych musel dělat školu a kdesi cosi. To jsou tak 4 hodiny. A to vstávám v 5:30 :roll:
Naposledy upravil Ugrasal dne ned 04. led, 2009 20:24, celkově upraveno 1
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

Příspěvekod Genesis » ned 04. led, 2009 20:24

Ugrasal: já měl rovnátka napevno, když sem začínal. řek sem to trenérovi a na všechno kromě sparringu a nácviku ve dvojicích, kde musíš bejt jen trochu opatrnější je to v pohodě a nijak tě to neomezuje, snad jen, že si nezvykneš dejchat přes chránič, ale to brzy doženeš, až ti je sundaj a ty budeš nosit nasazovací rovnátka, pro mě potom byl chránič v puse pohoda co sem skoro necejtil.

Ke sparringu asi takhle, spárovat jde, ale musíš to říct soupeři a on ti pak nejede na hlavu a co řikal kámoš co trénuje třeba u Patočky, tak tam prej na hlavu nespárujou vůbec. Jednou sem ale udělal blbost, že sem se předklonil a na ten úder sem si naběh a rozsek sem si pusu o rovnátka, naštěstí to nebyla velká rána, ale první pocit byl, že mám zuby úplně rozházený a celý nakřivo, ale bylo to v poho, pusa jen rozseklá a rovnátkům se nic nestalo. Pak sem dospároval s tim, že sem si rovnátka obložil papírovym kapesníčkem, aby to tu pusu aspon nesekalo a řikal sem si, proč mě to nenapadlo dřív.

Ke chrániči klasickej nevim nevim, doporučuju zeptat se zubaře, kterej tě odkáže někam, kde ti udělaj chránič i na rovnátka, ale bude to něco stát.

Takže závěr, i s rovnátkama přes jistý obtíže boxovat a jde.
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod ghekon » ned 04. led, 2009 20:34

Ugrasal píše:ghekon: Nezjistil jsem to u koukání, ale po něm v tom sparingu, při cvičení atd. V autobuse mám problém udržet půl hodinky otevřené oči. A k těm základům, dostat po držce už umím, s kámošema jsme v létě sparovali s rukavicema 8oz bez chráničů půl hodiny v kuse, skončilo to, když jeden druhému natřikrát zlomil nos zvedákem :lol:

Jinak bych mohl dojíždět do Zlína, o půl čtvrté bych byl tam (jel bych ze školy a ne z domu), a v sedm bych byl zpátky.

Jinak, jak dlouho a jak často se obyčejně trénuje v klubech a kolik to stojí peněz (průměrně) ? Vůbec se v tom neorijentuju.

ukropcany: Byl bych doma cca v 21:00 a to bych musel dělat školu a kdesi cosi. To jsou tak 4 hodiny. A to vstávám v 5:30 :roll:


a) Mi chces rict, ze jsi to zjistil pri sparringu s brachou a tatou? Beru to jako vtip, stejne jako to, ze jsi to zjistil pri domacim cvicenim. Nevim, jestli ma kazdy trenera jako ja, ale ja na to prisel, kdyz jsem behal medvedi chuzi kolem stadionu a pri kazdem zastaveni do mne trener kopal ( ne zrovna slabe :lol: ) a po treninku jsem nezridka vypraznoval zaludek bez vlastniho zavineni .

b) A to znamena ze umis dostavat po drzce? V zapase ti treba nos zlomi v prvnim kole a boxujes s nim dalsich 2 kola...

c) Hlavne se nevymlouvej ze namas cas, kdo chce, ten si cas najde ( jsou mnohem vetsi problemy nez toto.... )
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 04. led, 2009 20:35

Určitě je dobře,že se ptá....rada,aby ses poradil se zubařem,ta je dobrá...ke zbytku(učení,dojíždění)-buď chceš a nějak to zmákneš,nebo ne...je to jen o tom,jak moc chceš ?:wink: :idea:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ugrasal » ned 04. led, 2009 20:45

a) Jsem na jiné úrovni než ty, to vím a proto se mi nemusíš smát. Počítám s tím, že to co tobě se děje každému, kdo to chce někam dotáhnout a už se na to připravuju.

b) To je můj sen. Spíš než s bolestí atd. mám problémy s tím, že se mi po pořádné ráně leje z očí tolik slz, že hovno vidím a vypadám jak holka...

c) Vím že jsou větší problémy, proto se nevymlouvám a ten čas hledám.

Jinak díky všem za reakce, zvlášť ghekonovi, protože jak se mě snaží zesměšnit a zastrašit, tak mi ukazuje, jak krásný a tvrdý tenhle sport je. Tohle přesně potřebuju, aby se z kluka stal muž. Zkoušku ohněm. Chápu tě, protože máš zkušenosti a chceš mi naznačit, jaké peklo mě čeká a ještě o tom nevím. Neboj, já o tom vím a vím, že ještě mnohokrát pořádně zapláču, ale víceméně se na to těším.

Od nás ze školy chodí jeden kluk (údajně, ale boxovat celkem umí) do klubu na vesnici tak 10km od školy. Myslíte, že se dá takovým klubům, na které není kontakt a tak, věřit ?
Ugrasal
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 26. pro, 2008 0:00

Příspěvekod ghekon » ned 04. led, 2009 21:02

Ugrasal píše:a) Jsem na jiné úrovni než ty, to vím a proto se mi nemusíš smát. Počítám s tím, že to co tobě se děje každému, kdo to chce někam dotáhnout a už se na to připravuju.

b) To je můj sen. Spíš než s bolestí atd. mám problémy s tím, že se mi po pořádné ráně leje z očí tolik slz, že hovno vidím a vypadám jak holka...

c) Vím že jsou větší problémy, proto se nevymlouvám a ten čas hledám.

Jinak díky všem za reakce, zvlášť ghekonovi, protože jak se mě snaží zesměšnit a zastrašit, tak mi ukazuje, jak krásný a tvrdý tenhle sport je. Tohle přesně potřebuju, aby se z kluka stal muž. Zkoušku ohněm. Chápu tě, protože máš zkušenosti a chceš mi naznačit, jaké peklo mě čeká a ještě o tom nevím. Neboj, já o tom vím a vím, že ještě mnohokrát pořádně zapláču, ale víceméně se na to těším.

Od nás ze školy chodí jeden kluk (údajně, ale boxovat celkem umí) do klubu na vesnici tak 10km od školy. Myslíte, že se dá takovým klubům, na které není kontakt a tak, věřit ?



Ok, jsem rad ze to chapes, ja se ti v zadnem pripade nesmeju, jen at vis do ceho jdes :) Ja taky na zadne urovni nejsem, mnel jsem zatim jen jeden zapas v mma, to se divej spis na ukropa :lol:

b) Pokud jdou rany do oci, nosu, cela atd. tak je to v pohode ( i kdyz i tam by nemnel, kdyz se dobre kryjes, hlavne ze to nechodi na bradu nebo spanek, uderem na oko te nikdo neknockoutuje )

K tomu klubu: To se da zjistit jenom tak, ze tam zajdes na par treninku, kazdy klub nemusi mit webove stranky a plakat na kazdem sloupu, treba je tam mene lidi, trener to nebere jako zamestnani, ale jako zalibu a ma vice casu na jednotlive sverence...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Dalt » pon 05. led, 2009 0:42

Ugrasal: co takhle (kdyz uz je box tvym zivotnim snem) jit na stredni skolu nekam kde se boxuje? (Brno, Praha, Hradec atd)

- je ti 15 a uz mas zlamanej nos na 3x? z trenovani s kamaradem? - tak to potes koste :D

- ad uroven "vesnickych" klubu - jestli znas nekoho kdo tam chodi, jiste ti rad rekne kdo je trenuje a jaky ma zkusenosti (nerikam ze dobrej boxer=dobrej trener, ale zaklady urcite nauci), ostatne to by ti mel zodpovedet i samotnej trener...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Další

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron