Výběr bojového umění

dotazy, připomínky, návrhy etc., týkající se serveru bojovaumeni.cz

Moderátor: bojovaumeni_cz

Výběr bojového umění

Příspěvekod strapek » pon 26. úno, 2018 17:51

Čaute všichni :-)
rád bych začal chodit někam pravidelně cvičit nějaký bojový sport/bojové umění. Já 38 let, 183/88, solidní fyzická kondice. Na střední jsem absolvoval rok kurzu karate. Dnes je toho ale tolik, že nevím který vybrat, a ani se ve všech hlavně těch nových nevyznám a neorientuju... Měl jsem vždy slabost pro klasický box, kickbox a z těch obraných aikido. Můžete mi nějak poradit, nebo nasměrovat co by mohlo být pro mě vhodné, popř. plusy a mínusy jmenovaných ? Předem díky za komentáře !
strapek
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Re: Výběr bojového umění

Příspěvekod ukropcany » pon 26. úno, 2018 19:57

Hociktorý x-box je dobrý, aikido je strata času, len stratíš 3 roky života, kým si na to sám prídeš. Ak sa chceš aj váľať po zemi, tak MMA... Klub vyberaj podľa kvality výsledkov zverencov, nie podľa osobnosti trénera. Ak sú dobrí zverenci, je dobrý aj tréner...
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod jarmuk » stř 28. úno, 2018 11:12

Záleží co od toho čekáš. Aiki je principielní. Pro nás starší mírnější na klouby a pod. Pokud chceš rychle vyskočit a vymlátit hospu, tak radši box. MMA nemám vyzkoušeno.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod pm » čtv 01. bře, 2018 8:34

Jak, psal Ukrop, x-box a Aikido jsou na opačných stranách spektra - nejprve si musíš ujasnit, co přesně hledáš. Násldně si projdi si 3-5 škol v okolí, někde začni cvičit, a od toho se odrazíš.
pm
mistr diskutér
mistr diskutér

Zpět na bojovaumeni.cz